İran'da koronavirüs salgınında en yüksek günlük ölüm sayısı yaşandı

İran'da koronavirüs salgınında bir günde 221 kişi hayatını kaybetti. Bu sayının salgının başlangıcından bu yana bir günde kayda geçen en yüksek ölü sayısı olduğu belirtildi.

09.07.2020 13:32 | Son Güncelleme: 09.07.2020 15:07

İran'da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında son 24 saatte 221 kişi hayatını kaybetti. Bu sayının salgının başlangıcından bu yana bir günde kayda geçen en yüksek ölü sayısı olduğu belirtildi.

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari, ülkedeki yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınına yönelik son istatistikleri paylaştı. Son 24 saatte 2 bin 79 kişinin korona virüs testinin pozitif çıktığını belirten Lari, 221 kişinin de hayatını kaybettiğini ifade etti. Lari, son verilerle birlikte ülkede tespit edilen toplam vaka sayısının 250 bin 458'e, hayatını kaybedenlerin sayısının ise 12 bin 305'e ulaştığını açıkladı. Toplam 3 bin 324 kişinin yoğun bakımda tedavi gördüğünü belirten Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Lari, şu ana kadar 212 bin 176 kişinin de iyileşerek taburcu olduklarını aktardı.

GÜNLÜK ÖLÜ SAYISINDA REKOR

Ülkede son 24 saatte 221 kişinin korona virüs nedeniyle hayatını kaybetmesiyle salgın başlangıcından bu yana günlük bazda en yüksek ölüm sayısı kayda geçti. Son 24 saatte 2 bin 79 vakanın tespit edildiği İran'da, vaka sayısında ise düşüş yaşandı.

İran’da koronavirüs salgınında en yüksek günlük ölüm sayısı yaşandı

Kaynak: İHA

Yorumlar (14)
ANTİ PARTİZAN: yetkililer bunu bildikleri halde iranla olan bütün kapılarımızı ardına kadar açtı, bitmedi gitti bunların iran sevdası, bir de burada oturum, vatandaşlık ve çalışma izni olanlar var
KÜLTİĞİN: Haberlerde türbeleri inatla şifa olsun diye dillerini sürdüklerini öptüklerini gördüm. Evliyadan şifa bekliyor tabi öperken de bulaşıyor hastalık. Cehalet inanç sistemleri ile kanka. VATİKAN Papa kedileri öldürttü de Vebadan 50.milyon insan ölmedi mi?
MEHMET ÖZDEMİR: Bir tarafından uydurma. İnanç olmayan insan, insan değildir. Neyin cehaleti, neyin kafası bu. Odun bildiğin
0 0
Haberler››Dünya››İran'da koronavirüs salgınında en yüksek günlük ölüm sayısı yaşandı - Haberler