13 Mart 2018, 08:55

İran Havacılık Kurumu: 11 Kişiye Mezar Olan Jet Teknik Arıza Nedeniyle Düştü

İran Havacılık Kurumu, 11 kişiye mezar olan Türk jetinin teknik arıza nedeniyle düştüğünü açıkladı. Kurum, "Uçak önce alçaldı, sonra da radardan kayboldu" dedi.

 İran Havacılık Kurumu, önceki gün İran'da düşen Türk özel jeti pilotunun İranlı yetkililerden acil iniş izni istediği, İran'ın buna izin vermediği yönünde basında çıkan iddiaları yalanladı.

"TEKNİK ARIZA YAŞAMIŞ"

Yazılı açıklama yapan İran Havacılık Kurumu, Türk uçağının düşmeden önce İran'dan acil iniş isteğinde bulunduğuna dair, sosyal medya dolaşan iddiaların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Açıklamada, Türk pilotun bölgedeki Hava Trafik kontrol Merkezi'yle temasa geçerek teknik arıza yaşadığını ve alçalması gerektiğini, uçağın alçaldıktan sonra hız kaybedip radardan kaybolduğu belirtildi.

İran
13 Mart 2018 Salı 08:55YORUMLAR (38)
DÖRT DÖRTLÜK: ANKARA abidinpaşanın suları neden paslı doğalgaz neden çok pahalı elektrik neden çok pahalı
LEVENT: Benim bildiğim ölmüş bi insanın arkasından dua edilir. Malesef memlekette başa bişey gelmeye görsun. Kendimizi yaşıyoruz sanıyoruz ya asıl biz ölmüşüz eskiden herşeye hercanlıya sevgi saygı vardı. Şimdi ise ölmeye gör?
OHA: Herkes uçak mühendisi olmuş
RUMUZ: O kadar şehit cenazesi giliyor bu kadar ses yapmadi. keyfe gitmişler niyazi olmuşlar. Uzulmenize gerek yok. Amelikadar rahmet olsun....
HALE: bence bu jetin dusme nedeni pilot bayanin tecrubesizligi zaten is kadiyken ucus dersleri alip pilot olmus buna pilotluk ehliyeti veren hatali yazik oldu genc hayatlara allah rahmet eylesin
Tüm 38 yorumu okumak için tıklayın