13 Ocak 2018, 17:27

Irkçı Reklamı ile Büyük Tepki Çeken H&M'in Güney Afrika'daki Mağazalarının Altını Üstüne Getirdiler

Irkçı reklam afişi ile büyük tepki toplayan İsveçli giyim mağazası H&M'in Güney Afrika'da mağazaları büyük protestolara sahne oldu. Bazı mağazalara giren aktivistler içerisini yerle bir etti.

H & M mağazalarının ırkçı reklamı büyük tepki çekmeye devam ederken,  Güney Afrika'da olaylar daha da büyüdü. Güney Afrika'nın Ekonomik Özgürlük Savaşçıları isimli grup, H & M mağazalarında birinin önünde eylem yaptı.

MAĞAZALARI YERLE BİR ETTİLER

Reklam kataloğunda, 5 yaşındaki siyahi bir çocuk mankenin üzerine "ormandaki en havalı maymunu" yazan tişört giydiren mağazanın pek çok şubesi protestolara sahne oldu. Ülkenin Sandton'ın banliyölerinde bulunan amiral gemisi mağaza da dahil olmak üzere dükkanların önünde toplanan protestoculardan bazıları içeri girerek etrafa zarar verdi.

EYLEMCİLER KARARLI

Polisin olaylar esnasında plastik mermi kullandığı açıklanırken, Güney Afrikalı aktivistlerin İsveç markasının peşini bırakmayacağı ile ilgili yorumlar yapıldı.

Öceden iyi organize edilmiş olan kitlesel mağaza istilaları dalgası, cumartesi sabahı mağazalar açıldıktan kısa bir süre sonra başladı, kaosun resimleri ve videoları sosyal medyayı salladı. Menlyn Park mağazasında alındığı anlaşılan görüntülerde eylemcilerin mağazanın altını üstüne getirdiği görüldü.

62 ülkede 4500 mağazası olan şirket Güney Afrika'daki ilk mağazasını 2 sene önce açmıştı.

Güney Afrika
13 Ocak 2018 Cumartesi 17:27YORUMLAR (77)
DİLEK SAĞLAMOL: Obamada Amerikayı yönetti beyne bak...
SARITAY: yaradandan ötürü severim yaratılanı, çıkmış kendini bilmezler kul arasında ayrımcılıkyapmayı çirkinleştirirler bu üç günlük güzelim dünyayı.
ACİL44: Aslında maymunlar insan soyundan gelmiyor insanlar maymunlaşıyor .50 kuruşa su içip 1 tl işeniyor bu dünyadan nasıl adalet beklensin
HAZRETİ: Ademden geldik
QW: Dilek sağlamol kafan sağlam değik
  • DİLEK SAĞLAMOL : Bir haftada istersem 500 sayfa kitap deviriyorum.kafam sağlam gel atışalım..
İMAM BEDRİ: Maymunların ataları , Allahü Teâlânın yasaklarını çiğnediklerinden dolayi maymun şekline dönüştürülen kavimdir.Bu durumu belirten Ayet vardır Kuran-ı Kerimde.
  • NUR KALA : işiniz gücünüz allahu teala ne dedi aklın yokmu sen ne diyorsun bu duruma -allah sana akıl verdi kullan diye ama nedense onu dinlemiyorsun zor geldiyse zaar
ZEKİ: adam dogruyu soylemis ne var bunda, dunyanin en asagilik insanlari zenciler 1 araplar2. . .
DR İMALES İBELEC: İnsan 46 kromozom maymun 48 kromozom yapılıdır. Bilim asırlar geçse insan yapısındaki kromozom sayısı değişmez der. Peki maymun insanın atasıda 2 kromozom nereye gitti?. Akıllı bıdıklar! Maymuncuklar!
HALİL ADALI: Üstünlük takvada yani Allaha yakınlıktadır.Gerçek müslüman olduktan sonra her ırktan ,her milletten olan insan değerli insandir.
İBRAHİM ÖZTOSUN: iyi olmuş diğerlerine iyi bir ders olur. Hani geçenlerde kara cuma yazanlarada aynısını uygulamak gerekir
Tüm 77 yorumu okumak için tıklayın