İş Adamları Batso'da Buluştu

Türkonfed ve Tüsiad Doğu Ve Güneydoğu Anadolu Yatırımcı Danışma Konseyinin İkincisi Batso'da Gerçekleşti

İş Adamları Batso'da Buluştu
03.02.2014 17:08 | Son Güncelleme: 03.02.2014 17:08

Batman Türkonfed ve Tüsiad'a ev sahipliği yaptı.

TÜRKONFED ve TÜSİAD Doğu ve Güneydoğu Anadolu Yatırımcı Danışma Konseyi'nin düzenlediği 'Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi'nin toplantısı BATSO'da gerçekleştirildi. Batman Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda yapılan toplantıya, Türkiye Sanayici İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi, TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve Yatırımcı Danışma Konseyi üyesi Tarkan Kadooğlu; TÜSİAD ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu ve Yatırımcı Danışma Konseyi Üyesi S.Şükrü Ünlütürk, Batman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Bayram DEMİRHAN, TÜSİAD Yedek Yönetim Kurulu Üyesi, TÜRKONFED Sayman Üyesi ve Yatırımcı Danışma Konseyi üyesi Orhan Turan; TÜRKONFED Yönetim Kurulu üyesi, Yönetim Danışmanları Derneği Başkanı Tülin SEÇEN; Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Tabip Gülbay, TÜSİAD Genel Sekreteri Zafer Yavan, Abraaj Group Levent Yeşildağ ve çok sayıda iş adamı katıldı

Açılış konuşmasını yapan Batman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Bayram DEMİRHAN, TÜRKONFED'in çalışmalarını takdir ettiklerini belirterek, "Konuklarımıza iki proje için ortaklık öneriyoruz. Başkanımız sayın Tarkan Kadooğlu'nun yüzde 5 hisseli olacağı bir ortaklık projesini talep ediyoruz. Haziran ayında bu projemizi hayata geçirmek istiyoruz. 2 ay önce Batman'a çıkarma yapan TÜSİAD'ın bölgemize yönelik verdiği mesajlar umut vericiydi" diye konuştu.

TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Tarkan Kadooğlu, "Batman öyle bir il'ki bir kahvaltı 1 milyon dolar, 1 kahve ise 10 milyon dolarlık fatura çıkartır. Her şeyden önce burada mutluyuz. BATSO'nun projenin ortaklık teklifini de değerlendireceğiz. Bölgemize uygun bir projeyi neden yapmayalım? Konseyin amacı bölgeyi değiştirmektir. İkincisini Batman'da düzenlediğimiz toplantıda batılı iş adamları ile arasında diyalog ortamı sağladık. Burada gözyaşı ve şiddetin olmadığını kanıtladık. Amacımız, gezip-dolaşmak değil. Burada bir şeyler yapabilmenin gayreti içindeyiz. Batıdaki işadamları bölgemizin yatırımcıları ile buluşturmayı hedefliyoruz" dedi.

TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Kadooğlu sözlerine şöyle devam etti. "Ne hükümetiz, ne siyasetçiyiz, ne de bürokratız. İş adamıyız. Vaatlerde de bulunmuyoruz. Yapabileceklerimizi söylüyoruz. Amacımız, batıdaki 11 bin iş adamının üye olduğu TÜRKONFED'in üyelerini burayla buluşturmaktır. TÜSİAD'ın 600 üyesini de hesaba kattığımızda 30 bin insandan söz ediyoruz. Batıdaki iş adamlarını buraya getirmek istiyoruz. Buradaki değerlerden yararlanacağız. İş adamlarından proje bekliyoruz. Çünkü biz, barış sürecinin iktisadi ayağını oluşturuyoruz. Toplantıları düzenlediğimiz yerlerde iş insanlarını tanımak, düşüncelerini, ihtiyaçlarını ve yatırımcı potansiyelini öğreniyoruz. Her türlü işbirliği arayan veya bölgeye yatırım yapmayı düşünen iş insanlarının federasyonumuza başvurmalarını sağlamayı da hedefliyoruz."dedi.


TÜSİAD ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu üyesi S.Şükrü Ünlütürk, "Dünyanın hiçbir yerinde Batısı ile Doğusu arasında kişi başına düşen Milli Gelirde bu kadar büyük fark olupta huzur içinde yaşayan başka bir ülke bulamazsınız. BORGİP, Dışarıdan yatırımcının buraya gelip yatırım yapacağını beklemek yerine bölge insanının yapmak istediği yatırım ya da işbirlikçiliğe yardımcı olabileceğimiz bir proje. Beklemek yerine hareket edelim. Kendi ilimize, ilçemize, bölgemize sahip çıkalım. Biz elimizden geleni yapalım diyen iş adamlarına biz de elimizden geldiği kadar yardımcı olmak, burada firmaların, sanayilerin kurulması ve iş alanlarını hızlandırmak amacıyla biz buraya geldik. Çok da güzel bir katılım oldu. Arkadaşlardan çok memnun kaldık hepsi de gelip katıldılar. Onları heyecanlı ve istekli gördük. O yüzden memnun gidiyoruz. Biz daha çok sık geleceğiz. İş adamıyız. Biz buraya yatırım yapar mıyız diye bakmaya gelmedik. Biz buraya tam aksine bölgedeki yatırımcı insana nasıl yardımcı oluruz. Ülkenin diğer bölgesinde bulunan diğer firmalarla nasıl buluştururuz. Onu araştırmaya geldik." şeklinde konuştu.

.

Kaynak: Temsilci

Haberler››Yerel››İş Adamları Batso'da Buluştu - Haberler