18 Mayıs 2018, 17:49

İş Dünyasından Siyasi Partilere Çağrı

İş Dünyasından Siyasi Partilere Çağrı

Van Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurlu Başkanı Mehmet Aslan, iş dünyası olarak siyasi partilere çağrıda bulunarak, “Adayların liyakat ve ehliyet sahibi olmaları.

Van Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurlu Başkanı Mehmet Aslan, iş dünyası olarak siyasi partilere çağrıda bulunarak, "Adayların liyakat ve ehliyet sahibi olmaları. Kendisini ve çevresini değil ilimizi ve halkımızı öne çıkarması, ülke ve ilin menfaatini gözetecek vekil adayları istiyoruz" dedi.

OSB Yönetim Kurlu Başkanı Mehmet Aslan, yaptığı yazılı açıklamada, iş dünyasından siyasi partilere çağrıda bulundu. Aslan, "Siyasi partilerin milletvekili listelerini açıklamalarına kısa bir süre kaldığını ifade ederek, "İş dünyası olarak talebimiz; adayların liyakat ve ehliyet sahibi olmaları. Kendisini ve çevresini değil ilimizi ve halkımızı öne çıkarması ülke ve ilin menfaatini gözetlemeleri. Fildişi kulelerinden değil halkın içinde halkla beraber olmaları. Kültürel ve entelektüel bilgi birikime sahip olmaları. İlimizin sorun ve sıkıntılarına vakıf olmaları. Çözüm yolunda güçlü bir irade ve sorumluluk taşıma kifayetine sahip olmaları. İlimizin ekonomik yapısına hakim olmaları. Ekonomik sorunları ve çözümü konusunda rasyonel çözüm getirecek yeterliliğe sahip olmaları. İlimizin lokomotif sektörü olan tarım ve hayvancılık konusunda yeteri bilgi birikime sahip olmaları. İlimizin oda ve STK'ları ile uyumlu onları her zaman dikkate alan bir davranış içinde olmaları. Seçildikten sonra kendisine oy verenin değil ilin vekili gibi hareket etmeleri. İlimizin sosyolojik, kültürel, etnik ve aşiret yapısı göz önünde bulundurulmalı. ilimizin bulunduğu stratejik ve coğrafik konumunun bilincinde olmalı turizm başta olmak üzere sanayi ve ticarette ilimizin kalkınmasını hedef alacak düzeyde olmalı. İlimizdeki işsizliği ve bilhassa genç işsizlere iş üretecek istihdam politikalarına hakim olmaları. Demokrasiye, hukuka, insan haklarına ve kişisel hak ve hürriyetlere inanan ve içine sindiren adaylar olmaları. İlimize ve halkımıza ağalık ve eziyet eden değil hizmet ve proje üretecek olan vekil adayları istiyoruz" ifadelerine yer verdi. - VAN Mehmet Aslan,Organize Sanayi Bölgesi,Van
Kaynak: İHA