KDP Musul Sorumlusu: IŞİD Musul'da Telefon Erişimini Engelliyor

Kürdistan Demokrat Partisi, Musul Sorumlusu Sait Memuzini IŞİD'in, lideri Bağdadi'nin güvenliğini sağlamak için Musul'daki telefon erişimini engellediği söyledi.

28.11.2014 12:48 | Son Güncelleme: 28.11.2014 15:16KDP Musul Sorumlusu: IŞİD Musul'da Telefon Erişimini Engelliyor

Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Musul Sorumlusu Sait Memuzini, Terör örgütü IŞİD'in, lideri Ebubekir Bağdadi'nin güvenliğini sağlamak için Musul'da telefon erişimini engellediğini iddia etti.

"UÇAKLARA KORDİNAT VERİYORLAR"

Sait Memuzini, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Ebubekir Bağdadi'nin, Musul veya 'de olduğuna dair bilgiler var. IŞİD, Bağdadi'nin hava saldırılarına hedef olmaması için Musul halkının telefon erişimini engelleyerek şebekeleri iptal etti. Çünkü örgüte göre, telefonlar vasıtasıyla savaş uçakları ve insansız hava uçaklarına koordinatlar veriliyor" dedi.

"MAHKUMLARI KURŞUNA DİZDİ"

IŞİD'in, Musul'da havaya uçurduğu Baduş Hapishanesi'ndeki 300 kişiyi, Suriye'nin Rakka kentine götürdüğünü ileri süren Memuzini, örgütün çok sayıda tutukluyu da söz konusu hapishanede kurşuna dizdiğini iddia etti.

"210 MİLİTANI KAYBETTİLER"

Memuzini, Musul Barajı çevresinde, Peşmergeyle IŞİD militanları arasındaki çatışmaların devam ettiğini belirterek, "Örgüt, Musul Barajı'na yönelik saldırısında hezimete uğradı ve 210 militanını kaybederek geri çekilmek zorunda kaldı. IŞİD, Başika'daki çatışmalarda da ağır kayıp verdi" ifadelerini kullandı.


Musul Barajı, Telafer, Politika, Dünya, Güncel

Kaynak: AA

20.01.2020 06:47:47