20 Eylül 2018, 18:12

Korna Sesini Duymayan İşitme Engelli Kadın, Kamyonet Sürücüsünden Dayak Yedi

Antalya'da kapalı semt pazarının önündeki kaldırımda yürüyen işitme engelli kadın, yola çıkmak isteyen kamyonetin korna sesini duymayınca kamyonet sürücüsünden dayak yedi.

Antalya'da kapalı semt pazarı önündeki kaldırımda yürürken yola çıkış yapmak isteyen bir kamyonet sürücüsünün saldırısın uğrayan işitme engelli kadının kolu kırıldı. Saldırganın bulunmasını isteyen gözü yaşlı kadın artık değil pazara sokağa bile çıkmaya korktuğunu söyledi.

KORNA SESİNİ DUYMAYAN İŞİTME ENGELLİ KADIN, HAKARETE UĞRADI

Muratpaşa ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşayan 39 yaşındaki ev hanımı iki çocuk annesi Yüksel Güzel, dün akşam saatlerinde verdiği borç parayı almak için arkadaşıyla dışarı çıktı. 300 liralık parasını alan Güzel, aynı mahalledeki kapalı semt pazarına uğradı. Pazar çıkışında kaldırımda yürürken arkasında bir kamyonetin olduğunu ve kendisine korna çaldığını işitme engelli nedeniyle geç fark eden Güzel, sürücünün önce sözlü saldırısına uğradı.

İŞİTME ENGELLİ KADININ BİLEĞİ KIRILDI

Güzel'in de cevap vermesi üzerine sinirlenen sürücü, Yüksel Güzel'e hakaret edip sol kolunu çevirerek kırdı. Kendini saldırganın elinden zor kurtaran kadın olay yerinden kaçtı ve polise şikayetçi oldu. Hastaneye giden Yüksel Güzel'in sol kolunun bilekten kırıldığı belirlendi. Olayın şokunu halen atlatamayan kadın, ne sokağa çıkabiliyor nede artık pazara çıkabilecek.

Tansiyon ve şeker rahatsızlığı nedeniyle yüzde 61 oranında işitme engeli olduğunu söyleyen Yüksel Güzel, yaşadıklarını ömür boyu unutmayacağını dile getirdi.

"KOLUNU KIRARIM DEDİ VE KIRDI"

Gözyaşları bir an olsun dinmeyen Yüksel Güzel, " Dün akşam saatlerinde bir yerden 300 lira alacağım vardı, paramı alıp alışveriş için kapalı semt pazarına geldim. Pazardan 2 kilogram ıspanak aldım, yanımda arkadaşım da vardı. Onu uğurladım. Pazarın dışında kaldırımda geriye dönerken arkamda bir kamyonet olduğunu fark ettim. Arkamı döndüm bana sürücü el kol hareketleri yaparak bir şeyler söylüyordu. "Ne oluyor kardeşim ben bir kadınım neden bağırıyorsun" dedim. Arabadan indiği gibi, "senin o kolunu kırarım" dedi ve kırdı. Ne olduğunu anlayamadım."diye konuştu.

"BANA BUNU YAPANLARDAN ŞİKAYETÇİYİM, BURASI DAĞ BAŞI DEĞİL"

Yerde sürüklendiğini anlatan Güzel," Belki kafama bir şeyler vuracaktı. Bende kaçtım. Polisi arayın diyerek kaçtım. Şikayetçiyim. Bana bunu yapanlardan şikayetçiyim. Burası dağ başımı."dedi.

"BU ŞAHISLARDAN KORKUYORUM"

Değil pazara sokağa bile çıkamadığını dile getiren Yüksel Güzel, " Psikolojim bozuldu. Korkuyorum. Hala bunu yapandan bir haber yok. İki gündür evde acı çekiyorum. Yüzde 61 engelim var. Bu şahıslardan korkuyorum tanımıyorum da. Bana yapılan başka kadılara yapılmasın. Yakalansınlar ve en ağır cezayı alsınlar."ifadelerine yer verdi.

Antalya
20 Eylül 2018 Perşembe 18:12YORUMLAR (49)
SAMSUNLU: Kısasa kısas bu köpeğe de aynısını yapmalı hatta iki kolunu ülkemizde malesef ceza yok ne olacak polis tutuklayacak savcı serbest bırakacak hollandada böyle bir durumda adamın ocağını söndürürler adamlarda bilakis kadınlara şiddet konusunda hassaslar affı yok bizdede böyle olmalı
ASDASD: insan olan kadına heleki yaşına almış erkek yada bayana el kaldırcak kadar namussuz ve şerefsizse bu hayata ve öbür hayatta sürünmeyi hakedecek kadar odun topamış demektir.Ne diyelim öl be o çocugu.
MUSTAFA: işitme engelli yapın onu da
SEN İYİLEŞMEYE BAK BE TEYZEM: MALESEF BURASI TÜRKİYE İKİ KAROLA GİDER İFADE VERİR HEPSİ O. BU DURUMDA OLAYI GÖREN MERT İNSANLAR LAZIM ADALETİ İNSANLAR SAĞLAMALI YARGI BİTMİŞ MALESEF
BJK27: Allah belanı versin HANZO
Tüm 49 yorumu okumak için tıklayın