İstanbul Başakşehir-Kasımpaşa Maçından Notlar

Yeni açılan Başakşehir Fatih Terim Stadı ilk kez resmi maça ev sahipliği yaparken, lacivert turunculu takım da yeni adıyla ilk resmi maçına çıktı 12. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın stadın açılış organizasyonunda oynanan şöhretler karşılaşmasında giydiği 12 numaralı forma emekliye ayrıldı Lacivert turunculu takımın teknik direktörü Abdullah Avcı, 1028 gün sonra bir lig maçında sahaya çıktı.

30.08.2014 21:51 | Son Güncelleme: 30.08.2014 21:51İstanbul Başakşehir-Kasımpaşa Maçından Notlar
Dönemin başbakanı, 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle temmuz ayının sonunda açılan Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda ilk resmi maç oynandı.

Toto Süper Lig'de sezonun ilk haftasında İstanbul Başakşehir ile , Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda karşı karşıya geldi. Geçen ayın sonunda hizmete giren ve İstanbul Başakşehir'e bundan sonra ev sahipliği yapacak statta ilk kez resmi bir maç yapıldı.

Sezon öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediyespor'dan ayrılarak, İstanbul Başakşehir adını alan lacivert-turunculu ekip, Kasımpaşa karşılaşmasıyla Spor Toto Süper Lig'de yeni adıyla ilk kez maça çıktı.12 numaralı forma, Cumhurbaşkanı Erdoğan için ayrıldıİstanbul Başakşehir'de 12 numaralı forma, 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için emekliye ayrıldı.

Erdoğan'ın, stat açılış töreninde oynanan şöhretler maçında giydiği 12 numaralı forma, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü yönetimi tarafından müzeye kaldırıldı. Sezonun ilk haftasında oynanan Kasımpaşa maçında tribünlerdeki pankartlarda, "12 numaralı formamız, sonsuza kadar Cumhurbaşkanımız için ayrılmıştır" ifadeleri yer aldı.

Lacivert-turunculu takım, sahaya da "12 numaranın sonsuza kadar yanındayız" yazılı pankartla çıktı. Konuk Kasımpaşa da "Semtin gururu, milletin Reisicumhuru hayırlı olsun" pankartıyla sahadaki yerini aldı.Avcı, 1028 gün sonra lig maçındaİstanbul Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 1028 gün sonra bir lig maçında sahaya çıktı.

Ligde son olarak 6 Kasım 2011'de İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un başında lig maçına takımını süren Avcı, daha sonra A Milli Futbol Takımı'nın başına geçti. 20 Ağustos 2013'e kadar ay-yıldızlıları çalıştıran deneyimli teknik adam, bu sezonun başında İstanbul Başakşehir'de teknik direktörlük görevine getirildi.

Avcı, 1028 gün sonra İstanbul Başakşehir'in başında lig maçına takım çıkardı.Maç öncesi dostluk görüntüleriKarşılaşma öncesinde iki kulübün başkanları dostluk görüntüleri verdi.

Müsabakayı protokol tribününden izleyen İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ Kasımpaşa, Kasımpaşa Kulübü Başkanı Zafer Yıldırım ise İstanbul Başakşehir atkısı taktı.

İki başkan, beraber foto muhabirlerine poz verdi.PTT 1. Lig kupası verildiİstanbul Büyükşehir Belediyespor adıyla geçen sezon PTT 1. Lig'i şampiyon tamamlayan lacivet-turunculu takım, şampiyonluk kupasını aldı.

İstanbul Başakşehirli futbolculara, şampiyonluk kupası ile madalyaları, karşılaşma öncesinde düzenlenen törenle Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan tarafından verildi. Törende İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkan Vekili Çağatay Kalkancı da yer aldı. - İstanbul

Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Avcı, Kasımpaşa, Spor

Kaynak: AA

24.01.2020 00:35:15