İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı... -Meclis Üyesi Hüseyin Sağ, "Büyükşehir Belediyesi'nin Fethipaşa Korusu'ndaki Sosyal Tesislerinde Ramazan Dolayısıyla Servis Yapılmadığını" İddia Ederek, Sorumlular Hakkında Gereğinin Yapılması İçin Yazı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Hüseyin Sağ, "Büyükşehir Belediyesi'nin Fethipaşa Korusu'ndaki Sosyal Tesislerinde Ramazan Dolayısıyla Servis Yapılmadığını" İddia Ederek, Sorumlular Hakkında Gereğinin Yapılması İçin Meclis Başkanlığına Önerge Verdi.

09.10.2006 17:37 | Son Güncelleme: 09.10.2006 17:37İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı... -Meclis Üyesi Hüseyin Sağ,
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Hüseyin Sağ, ''Büyükşehir Belediyesi'nin Fethipaşa Korusu'ndaki sosyal tesislerinde ramazan dolayısıyla servis yapılmadığını'' iddia ederek, sorumlular hakkında gereğinin yapılması için Meclis Başkanlığına önerge verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Meclis 2. Başkan Vekili Ahmet Selamet başkanlığında toplandı.

Toplantıda, CHP'li Meclis üyesi Hüseyin Sağ, verdiği soru önergesinde ''Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı sosyal tesislerde bulunan kafeteryalarda, Ramazan ayı boyunca gündüz servis yapılmadığı yönünde bilgiler geldiğini, bu bilgiler üzerine 7 Ekim Cumartesi günü Üsküdar'daki Fethipaşa Korusu'na gittiğini'' belirtti.

Sağ, önergede şunları kaydetti:

''Burada kafeteryanın kapalı olduğunu, gelip giden ziyaretçilerin de geri döndüklerini gördüm. Görevliye 'niye kapalı olduğunu' sordum. O da, 'gündüz kapalı olduğunu, imalat yapılmadığını, sadece iftar hazırlıklarının olduğunu' söyledi. Ben de kendimi tanıtıp tesis müdürü ile görüştüm. 'Bu işleyişin kendi tasarrufu olmadığını, yukarıdan emir geldiğini' söyledi. Kamuya açık, ayrıca turistik tesis özelliği olan bu yerlerin böyle bir zihniyetle yönetilemeyeceğini düşünüyorum. Sorumlular hakkında gereğinin yapılmasını arz ederim.''

Meclis'te oylanan önerge, oy birliğiyle Başkanlık makamına havale edildi.

Gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve İdari İşler Daire Başkanı Mevlüt Bulut da, bütün sosyal tesislerde yemek servisi yapıldığını ve kafeteryanın da açık olduğunu belirterek, ''Tesislere gelen kimsenin geri dönmesi mümkün değil. Servis yapılmadığını ispat etsinler istifa ederim'' dedi.

Bulut daha sonra Fethipaşa Sosyal Tesislerinde, Ramazan günlerinde kahvaltı ve öğle yemeği servisi yapıldığına ilişkin adisyon fişlerini basın mensuplarına gösterdi.

Bu arada, Büyükşehir Belediyesi bağlı bazı sosyal tesisleri müşteri olarak arayan gazetecilere, görevliler Çamlıca ve Arnavutköy'de iftar ve sahur dışında yemek servisi olmadığını, Kasımpaşa'da servisin saat 14.00'te başladığını, Beykoz'da gün boyu servis olduğu bilgisini verdiler.-DİĞER ÖNERGELER-Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında ayrıca Meclis üyesi Hasan Algül, Kıraç'ta belirlenen döküm alanına günde 3 bin kamyonun döküm yaptığını, ancak buradan elde edilmesi gereken günlük yaklaşık 200 bin YTL gelirin ne Kıraç Belde Belediyesine ne de Büyükşehir Belediyesi'ne gittiğini belirterek, bu paranın nereye gittiğine ilişkin bilgi istediğini söyledi.

Algül'ün sözlü soru önergesi oy birliğiyle kabul edilerek, Başkanlık makamına havale edildi.

Meclis toplantısında, ayrıca AK Parti Grup Başkan Vekili Hüseyin Evliyaoğlu'nun, ''okullar açıldığında trafiği rahatlatmak amacıyla 18 Eylül'den itibaren 3 gün süreyle sabah 06.00-10.00 akşam 16.00-20.00 saatleri arasında İETT otobüsleri metro, tramvay, şehir hatları vapurları ve deniz motorlarının ücretsiz gerçekleştirilen seferlerinin bedelinin Büyükşehir Belediyesince karşılanmasına'' ilişkin teklifi de ''teklif karar'' olarak oylandı. Teklif karar oy birliği ile kabul edildi.Kaynak: AA

18.02.2020 21:17:46