İstanbul'da Sevgililer Günü Etkinlikleri

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla bir çiftin nikahını Taksim-Tünel arasında çalışan nostaljik tramvayda kıydı.

14.02.2013 16:20İstanbul'da Sevgililer Günü Etkinlikleri
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla bir çiftin nikahını Taksim-Tünel arasında çalışan nostaljik tramvayda kıydı.

Sevgililer Günü'nde evlenmek üzere Beyoğlu Belediyesi'ne başvuran çiftlerden kura ile seçilen Esra Bağcı ve Yasin Alkaya'nın nikah töreni, İstiklal Caddesi üzerinde Taksim-Tünel arasında çalışan nostaljik tramvayda yapıldı.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın kıydığı nikahta, çiftin şahitliğini sanatçılar Yonca Evcimik, Tayfun Duygulu, Şenay Akay, Yasemin Bozkurt ve Cem Ceminay yaptı.

Törene, çiftin aileleri ve yakınlarının yanı sıra sanatçılar ve nikah sırasında İstiklal Caddesi'nde bulunan vatandaşlar katıldı.

Nikahın ardından Esra ve Yasin Alkaya ilk danslarını, sanatçı Tayfun Duygulu'nun çaldığı saksafon eşliğinde İstiklal Caddesi'nin zeminine çizilen kalp resminin üzerinde yaptı.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan sevginin gücünün çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Böyle bir günde anlamlı bir etkinlik düzenlemek istedik. Hayatlarını birleştiren iki kardeşimizin nikahını Beyoğlu'nun en bilindik sembollerinden biri olan tramvay üzerinde bir merasim gerçekleştirerek kıymak istedik. Hayırlı uğurlu olsun. Çiftimiz inşallah vatana ve millete hayırlı evlatlar yetiştirir. Başbakanımızın dediği gibi kendilerinden en az 3 çocuk bekliyoruz" dedi.

Bu arada, Beyoğlu Belediyesi tarafından İstiklal Caddesi üzerinde kalp ve tramvay şeklinde oluşturulan 14 şubat Sevgililer Günü panoları önünde çiftler fotoğraf çektirdi.

Muhabir: Alptekin Soykan

Yayıncı: Sibel Ertürk Kurtoğlu - İSTANBUL

Ahmet Misbah Demircan, İstiklal Caddesi, İstanbul, Taksim, Politika, Güncel

Kaynak: AA

15.10.2019 17:41:40