06 Aralık 2017, 23:03

Trump'ın Kudüs Kararı İstanbul'daki ABD Başkonsolosluğu Önünde Protesto Edildi

ABD Başkanı Trump'ın, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması, ABD'nin İstanbul'daki Başkonsolosluğu önünde protesto edildi.

ABD Başkanı  Donald Trump'ın  Kudüs'ü  İsrail'in başkenti olarak tanımasının ardından  Türkiye ve Dünya'da karara tepki sesleri yükseldi.

Karar sonrası  İstanbul'daki  Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosluğu önünde toplanan grup,  Kudüs'ün  İsrail'in başkenti olarak tanınmasını protesto etti.

Grup adına yapılan açıklamada, "Kudüs'ümüzle ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf  ABD'yi de,  İsrail'i de hiç ummadıkları bir netice ile karşı karşıya bırakacaktır.  ABD,  Afganistan'dan  Irak'a,  Suriye'den  Libya'ya İslam coğrafyasını kana boyayan seri bir katildir" denildi.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

ABD Başkanı  Donald Trump'ın,  Kudüs'ü  İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını protesto eden çok sayıda sivil toplum kuruluşu üyeleri, akşam saatlerinde  ABD  İstanbul Başkonsolusluğu önünde toplandı.  ABD ve  İsrail aleyhine dövizler taşıyan grup üyeleri, "Katil  ABD" şeklinde sloganlar attı. Eylem sırasında, çok sayıda polis,  ABD Başkonsolosluğu önünde geniş güvenlik önlemi aldı.

"HİÇ UMMADIKLARI BİR NETİCEYLE KARŞI KARŞIYA KALACAKLAR"

AGD  İstanbul İl Temsilciliği adına şu açıklama yapıldı:

İsrail'in kanlı ortaklığı ve kanlı işgal planları maalesef devam ediyor. Siyonozmin yeni kuklası  Trump,  Kudüs'ü  İsrail'in başkenti olarak tanıyacaklarına ve Amerikan Büyükelçiliğini  Kudüs'e taşıyacaklarına dair açıklamalarda bulunuyor.  Kudüs'ümüzle ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf  ABD'yi de,  İsrail'i de hiç ummadıkları bir netice ile karşı karşıya bırakacaktır.

"SİYONİST İSRAİL ANCAK GÜÇTEN ANLAR"

ABD,  Afganistan'dan  Irak'a,  Suriye'den  Libya'ya İslam coğrafyasını kana boyayan seri bir katildir. Elindeki kirli propaganda gücüyle İslam'ı ve Müslümanları terörle birleştirmeye çalışan  ABD'nin, gerçekte kendisi tüm dünyadaki terör olaylarının baş müzettibibidir. Bir yerde masum sivillerin hedef alındığı saldırılar var ise tetiği çeken hangi örgüt olursa olsun arkasındaki azmettiriciler  ABD ve  İsrail'dir. Biz her zaman söyledik ve söylemeye devam edeceğiz.  ABD'nin ipi ile kuyuya inilmez ve Siyonist  İsrail ancak güçten anlar.

"KUDÜS BİZİM ONURUMUZDUR"

İslam coğrafyasında kim kendi halkına rağmen  ABD ve  İsrail ile iş tutmuşsa sonu hüsran olmuştur. Tüm İslam ülkeleri  ABD'de  İsrail ile bir şekilde ilişkide bulunan tüm hükümetler izledikleri politikaları gözden geçirmek zorundadırlar.  Kudüs bizim onurumuzdur, iffetimizdir, şerefimizdir. Böyle hadsiz ve hukuksuz sürece kimse real politik söylemiyle izahat getiremez. Her Müslüman'ın  Kudüs'e olan bağlılığının, sadakatinin, hükümetlerin  ABD'nin  İsrail ile olan ilişkilerinden daha kuvvetli olduğunu herkes mutlaka görecektir.

DUVARA "KATİL  ABD" YAZDILAR

Basın açıklaması sık sık atılan sloganlar ile bölünürken, grup açıklamanın ardından dağılırken, bazı grup üyeleri  ABD Başkonsolosluğunun bahçesine torpil ve pet şişe attı. Dağılan grup üyelerinin Konsolosluğun duvarına İngilizce olarak 'Özgür  Filistin' ve 'Katil  ABD' yazılarının yazıldığı görüldü.

İsrail,İstanbul,Kudüs
06 Aralık 2017 Çarşamba 23:03