İSTANBUL Esenler'de tam bin çocukla sünnet şöleni

Esenler'de tam bin çocukla sünnet şöleniİSTANBUL,(DHA)- ESENLER'DE sünnet edilecek bin çocuk için "Geleneksel Sünnet Şöleni" düzenlendi.

15.06.2019 19:36
İSTANBUL Esenler'de tam bin çocukla sünnet şöleni
Esenler'de tam bin çocukla sünnet şöleni
İSTANBUL,(DHA)- ESENLER'DE sünnet edilecek bin çocuk için "Geleneksel Sünnet Şöleni" düzenlendi. Dörtyol Meydanı'nda düzenlenen şölende çocuklar bu günün tadını çıkardı.
Esenler Belediyesi ücretsiz gerçekleştirdiği sünnet organizasyonunda tam bin çocuk için sünnet şöleni gerçekleştirdi. Çocuklar, Esenler Belediyesi'nin anlaşmalı olduğu özel sağlık kuruluşu ve hastanelerde belirlenen günlerde sünnet edilecek. Etkinlikte, çocuklar sünnet kıyafetlerini Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun elinden aldı. Bin çocuk, aileleriyle birlikte heyecan dolu bu özel gününde, konser ve animasyon gösterileriyle eğlenceli saatler yaşadı.
Dörtyol Meydanı'nda gerçekleşen törende renkli görüntüler yaşandı. Birbirinden renkli programların yer aldığı şölende katılanlara, rap müziğin sevilen isimlerinden Resul Aydemir de akşam bir konser verecek.
'ÇOCUKLARIMIZ EN GÜZEL HASTANELERDE SÜNNET EDİLECEK'
Ebeveynler için çocuklarının sünnet edildikleri günü görmenin kutsal ve anlamlı olduğunu vurgulayan Göksu, "Anlaşma gereği, çocuklarımız hastanelerde sünnet olacak. Daha önce bir çadır kurulur ve çocuklar o çadırlarda sünnet ettirilirdi fakat biz geldikten sonra bütün bunlara son verdik. Ben kendi çocuğumu nasıl hastanede sünnet ettiriyorsam Esenler'de yaşayan her çocuk da bana kendi çocuğum gibi emanettir. Bu nedenle çocuklarımız en güzel hastanelerde sünnet edilecek" diye konuştu.
Çocuklarının heyecanına ortak olan veliler de düzenlenen şölenden duydukları memnuniyeti dile getirdi. İSTANBUL Esenler'de tam bin çocukla sünnet şöleni

Esenler, Dörtyol, DHA, Güncel

Kaynak: DHA