İstanbul Merkezli Operasyon

Dünya Demokrasi Hareketi Konya Şube Başkanı Öztürk: "Bugün iktidara siyaset ve hukuk dışı yollarla ayar vermek isteyenler, yakın dönem darbeler tarihimizde bu işi silahla cunta ile yapmışlardır"

28.12.2013 17:15 | Son Güncelleme: 28.12.2013 17:15İstanbul Merkezli Operasyon
Dünya Demokrasi Hareketi Şube Başkanı Özkan Öztürk, bugün iktidara siyaset ve hukuk dışı yollarla ayar vermek isteyenlerin, yakın dönemdeki darbeler tarihinde bu işi silah ve cuntayla yaptıklarını belirtti.

Öztürk, Kayalıpark'ta düzenlediği basın açıklamasında, Dünya Demokrasi Hareketi olarak millet iradesi dışında atanmışların, derin bürokratik oligarşi ve jüristokrasinin müdahalesi yoluyla seçilmiş iktidara yapılan müdahaleleri kabul etmediklerini ifade etti.

Demokrasilerde seçilmiş iktidarların, milletin iradesiyle iş başına geldiğine dikkati çeken Öztürk, siyasal partileri iktidara taşıyanın, seçmen ve sandık olduğunu aktardı.

17 Aralık operasyonlarına imza atanların, soruşturma zamanları farklı, konuları ayrı üç operasyonu etkisi yüksek olması kaydıyla birleştirdiğini anlatan Öztürk, şunları kaydetti:

"Bugün iktidara siyaset ve hukuk dışı yollarla ayar vermek isteyenler, yakın dönem darbeler tarihimizde bu işi silahla cunta ile yapmışlardır. Bugün ise jüristokrasi ile ve tıpkı 28 Şubat sürecinde olduğu gibi bir kısım medya operasyonlarıyla milli iradeye karşı saldırılar düzenlenmektedir. Söz konusu operasyonlarda kısa vadede hedef Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır. Uzun vade de ise hedef milletimizdir. 17 Aralık operasyonları mazeret gösterilerek birtakım güç ve güç odaklarınca ayak oyunları ve manipülasyonlarla halkın oylarıyla iş başına gelmiş siyasal iktidarı hukuk dışı ve ahlak dışı yöntemlerle yok etmeye ve yıkmaya çalışıyorlar. Bu operasyon uluslararası finans ve emlak operasyonudur."

Çok uluslu psikolojik hareketle karşı karşıya kalındığını vurgulayan Öztürk, "Bu çok uluslu güç bertaraf edilmeli, dış güçlerle anlaşan içerideki güç odakları ile hukuk önünde hesaplaşılmalı ve hukuki sınırlar içinde derhal tasfiye edilmelidir. Dünya Demokrasi Hareketi olarak Konya'dan tüm Türkiye'ye sesleniyoruz. 'İradenize sahip çıkın' ve 'Oyuna gelmeyelim; bu oyunu el birliğiyle bozalım' diyoruz" diye konuştu. - Konya

Özkan Öztürk, İstanbul, Konya, Yerel

Kaynak: AA

22.02.2020 16:12:08