Bonzai kullanıp direksiyona geçen sürücü, park halindeki minibüse çarparak durabildi

İstanbul Şişli'de uyuşturucu madde etkisindeki sürücü, direksiyon hakimiyetini kaybederek park halindeki kapalı kasa minibüse çarparak durabildi. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler, araç içerisinde sızan sürücüyü kendine getirmek için büyük çaba sarf etti.

12.03.2020 09:50 | Son Güncelleme: 12.03.2020 11:29

Şişli'de uyuşturucu madde kullandığı iddia edilen sürücü, aracının kontrolünü kaybederek kaza yaptı. Yardıma koşan vatandaşlar araç içerisinde sızan sürücünün yaralı olduğunu düşünerek ambulans çağırdı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ve polis, sürücünün uyuşturucu madde etkisinde olduğunu belirledi. Bir türlü ayılmayan ve polise zor anlar yaşatan sürücü, hastaneye sevk edildi.

Olay, dün öğle saatlerinde Şişli İnönü Mahallesi Dolapdere Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre cadde üzerinde 34 PE 6799 plakalı otomobil ile seyir halinde olan Cüneyt A.(46), bir anda direksiyon hakimiyetini kaybetti. Kontrolden çıkan araç park halindeki kapalı kasa minibüse çarparak durabildi. Olayın ardından çevredeki vatandaşlar, otomobilin içerisindeki Cüneyt A.'nın kötü durumda olduğunu görünce yaralandığını sanarak sağlık ekiplerine ihbarda bulundu. İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, araç içerisinde sızan sürücüde herhangi bir yara olmadığını fark etti.

SÜRÜCÜ POLİSE ZOR ANLAR YAŞATTI

Bunun üzerine sağlık ekipleri ve vatandaşlar ilk olarak sürücüyü, olağan dışı tavırlar sergilemesi ve konuşmaması üzerine alkollü sandı. Ancak olay yerine gelen polis ekipleri sürücünün uyuşturucu madde etkisinde olduğunu belirledi. Sürücü ekiplere tepki veremeyerek araç içerisinde bir kez daha sızdı ve kriz geçirdi. Polis ekipleri zaman zaman uyanan sürücüye alkol testi yapmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Bunun üzerine polis, esnafın getirdiği su ile Cüneyt A.'nın yüzünü yıkadı. Ardından da kolonya koklatarak ayıltmaya çalıştı.

POLİS SUYLA YÜZÜNÜ YIKAYIP KOLONYA KOKLATTI

Uyuşturucu madde kullandığını anlaşılan sürücü bir türlü kendine gelemeyince polis ekipleri tarafından araçtan çıkartılarak ambulansa alındı. Ambulansta güçlükle muayenesi yapılan sürücü alkollü çıkmadı. Sürücü, ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken polis ekipleri ise araçta uyuşturucu madde araması yaptı.

"BÜYÜK İHTİMALLE UYUŞTURUCUYA BENZİYOR"

Olayla ilgili konuşan Rıza Ş., "Biz buradaydık geldi ve yoldaki araca çarptı. Koşarak geldik baktık, uyuşturucu mu aldı hasta mı oldu bilemiyoruz ama büyük ihtimalle uyuşturucuya benziyor. Kendinden geçmişti, ekipler de yardımcı olmak için baya zorlandı. Sonra ambulansa koyup götürdüler" dedi.

Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

Bonzai kullanıp direksiyona geçen sürücü, park halindeki minibüse çarparak durabildi

Kaynak: İHA

Yorumlar (9)
UYUŞTURUCUYA HAYIR: Bonzai adamı bozai
BAŞAK AYÇİN: Uyuşturucu mu yoksa hastalık mı test sonucu kesinlikle belli olur. hipoglisemi krizi direksiyon başında yakaladığında dışardan görenler sürücüyü sarhoş veya uyuşturucu madde almış zanneder. Çünkü o anda hastanın gözleri birdenbire kararır hiçbirşeyi göremez olur. Akabinde bilincini kaybeder bu durumda bir sürücü trafikte hiçbir olumsuz etken yokken sağa sola yalpalayınca ve direksiyon hakimiyetini tamamen kaybedince sarhoş zannedilebilir. Krizin başladığını farkeden sürücü frene basmayı başaramaz
SANSASYONELİST YORUMLAR: Dayı;Hastamıydı yoksa uyuşturucu bilemedim günahını almayayım diyor. Ulan arabası var diye o lafı söylememişsen ne olayım.
Haberler››3. Sayfa››Bonzai kullanıp direksiyona geçen sürücü, park halindeki minibüse çarparak durabildi - Haberler