İstanbul Valiliği'nden sağanak uyarısı! 6 ilçede metrekareye 50 kilogram yağış bekleniyor

İstanbul Valiliği, yarın beklenen sağanak nedeniyle vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı. Şile, Tuzla, Pendik, Sultanbeyli, Çekmeköy ve Sancaktepe'de metrekareye 50 kilogram yağış düşmesi bekleniyor.

07.07.2020 16:57 | Son Güncelleme: 07.07.2020 18:41

Valilik, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün değerlendirmelerine göre, yarın sabah saatlerinden itibaren Anadolu Yakası'nın doğu ilçelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiğini duyurdu.

Şile, Tuzla, Pendik, Sultanbeyli, Çekmeköy, Sancaktepe'de yarın sabah saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış tahmin edilirken, vatandaşlar sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve dolu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

PERŞEMBE GÜNÜ YAĞMUR BEKLENMİYOR

Meteorolojiye göre, yarın en düşük sıcaklığın 23, en yüksek sıcaklığın da 28 derece olması bekleniyor. 9 Temmuz Perşembe günü parçalı bulutlu bir hava öngörülürken, sıcaklıkların en düşük 21, en yüksek 30 derece civarında seyretmesi tahmin ediliyor. Havanın cuma, cumartesi ve pazar günleri de az bulutlu olması, sıcaklıkların en düşük 22, en yüksek de 32 dereceye kadar çıkması bekleniyor.

AKOM DA UYARDI

İBB AKOM tarafından yapılan açıklamaya göre, Orta Akdeniz üzerinden gelen sıcak hava dalgasının bu akşam Marmara bölgesini terk etmesinin ardından İstanbul, kuzeyli hava akımlarının etkisine girecek. Bununla birlikte fırtına şeklinde (30-60 kilometre/saat) esmesi beklenen rüzgar ve yerel görülecek yağışlarla birlikte, hava sıcaklıklarının da mevsim normallerine gerileyeceği tahmin ediliyor.

YAĞIŞLAR DOĞU İLÇELERİNDE ETKİSİNİ GÖSTERECEK

Bu akşam yerel olarak görülmesi beklenen yağışların, yarın sabah saatlerinden itibaren, özellikle Anadolu yakasının doğu ilçelerinde (Şile, Tuzla, Pendik, Sultanbeyli, Çekmeköy, Sancaktepe, Kartal) kısa süreli kuvvetli şekilde etkili olacağı ve yarın öğle saatlerinden sonra bölgeyi terk edeceği bekleniyor.AKOM, ani ve yerel olarak görülen yaz yağmurları nedeni ile yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve dolu yağışı) dikkatli ve tedbirli olunması konusunda vatandaş bilgilendirildi.

İstanbul Valiliği’nden sağanak uyarısı! 6 ilçede metrekareye 50 kilogram yağış bekleniyor

Kaynak: AA

Yorumlar (6)
BOŞ KONUŞMAYIN: alt yapı için yorum yapanlar daha önceki zamanlar da neden yapılmamış alt yapı düzenlemesi. . . . . .
KAZASIZ KUL OLMA Z EKIBI: yagmur ılk yagdıgında suruculer dıkkat yollar sa un gıbı kaygan
FEVZİ: Altyapı namına hiçbirşey yapmayan zihniyet vatandaşları uyarıyor.
Haberler››Güncel››İstanbul Valiliği'nden sağanak uyarısı! 6 ilçede metrekareye 50 kilogram yağış bekleniyor - Haberler