Haber, Son Dakika, Haberler

"İstediğimiz Atışları Sokamadık"

Galatasaray Medical Park Başantrenörü Ergin Ataman, Beşiktaş'ı 64-60 mağlup ettikleri maçın ardından açıklama yaptı.

02.12.2012 22:48 | Son Güncelleme: 03.12.2012 08:43
Galatasaray MEDİCAL PARK BAŞANTRENÖRÜ ATAMAN İKİNCİ YARININ BAŞINDA RÜZGAR TERSİNE DÖNDÜ VE BEŞİKTAŞ'I MAÇA ORTAK ETTİK

BEŞİKTAŞ BAŞANTRENÖRÜ ERMAN KUNTER BUGÜNE KADAR HİÇBİR LİG MAÇINDA ETMEDİĞİMİZ KADAR ÇOK MÜCADELE ETTİK

Galatasaray Medical Park Başantrenörü Ergin Ataman, Beko Basketbol Ligi'nin 8. haftasında Beşiktaş 'ı 64-60 mağlup ettikleri maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, karşılaşmaya istedikleri tempoda başladıklarını belirterek, Özellikle ilk devrede çok iyi baskı kurarak çok iyi savunma yaptık ve Beşiktaş'ı 25 sayıda tuttuk. Ancak hücumda bir türlü istediğimiz atışları sokamadık, doğru atışlardan yararlanamadık. İlk yarıda oynanan basketbolun skoru bana göre en az 20-25 fark olmalıydı. İkinci yarının başında rüzgar tersine döndü ve Beşiktaş'ı maça ortak ettik. Son periyota kadar da oyunu hep biz önde götürdük. Son 3 dakikaya da 13-14 sayı öne geçmeyi başardık. Kenardan gelen oyunculardan katkı alamayınca maç istemediğimiz bir noktaya geldi. Sonuç olarak derbi kazandık ve yenilgisiz liderliğimizi sürdürdük. Galatasaray taraftarı hiçbir kötü davranışta bulunmadan bize çok büyük destek verdi. Takımda gerçek performansını ortaya koyan tek oyuncu David Hawkins'ti. Oyun kuruculardan hiçbir verim alamadık diye konuştu.

Galatasaray Medical Park oyuncusu Engin Atsür de, Öncelikle Beşiktaş'ı mücadelesinden dolayı tebrik ediyorum. Zor geçeceğini biliyorduk. Hücumda çok iyi oynadığımızı söyleyemeyeceğim. Savunmamızla maçı kazanmayı bildik. Centilmence bir maç oldu. Önemli bir galibiyet aldık, belki daha farklı olabilirdi dedi.

Beşiktaş Başantrenörü Erman Kunter ise takımında ümit verici gelişmeler olduğunu belirterek, şunları söyledi

Maçın başında geriye düştük ve bunu kapatması da zordu. Maçı kazanacak gibi olduk ama çok top kaybettik. Hızlı oynamaya çalışıyoruz, tempoyu artırdıkta top kaybetmeye başlıyoruz. Bugün 17 top kaybettik, böyle bir maçta bu kadar top kaybı kabul edilemez. Yine de takımda ümit verici gelişmeler de var. Bugüne kadar hiçbir lig maçında etmediğimiz kadar çok mücadele ettik. Bu iyi bir sinyal

Beşiktaş oyuncusu Patrick Christopher oyuna çok yavaş başladıklarını ifade ederek, Savunmada iyiydik ama çok top kaybettik. İkinci yarıda onların seviyesinde oynayabileceğimizi gösterdik. Ama hatalarımızdan iyi faydalanmayı bildiler. Biz de fırsatları tam olarak değerlendiremediğimiz için kaybettik.Bugün hücumda iyi değildim ama her zaman inişleriniz ve çıkışlarınız olabilir. Henüz aralık ayında ve önümüzde çok uzun bir zaman var şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››'İstediğimiz Atışları Sokamadık' - Haberler