'İtirafçı Yürek' 7 Kasım'da SDKM'de

Kocaeli gençliğinin bilimle yetişmesini sağlayan Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü, küçük kâşiflerin önünü açıyor.

01.11.2012 11:22'İtirafçı Yürek' 7 Kasım'da SDKM'de
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın yeni sezon oyunlarından 'İtirafçı Yürek' 7 Kasım Çarşamba günü SDKM'de prömiyer yapacak.

AYDIN SİGALI YÖNETİYOR

Bu sezonun en iddialı yapımları arasında yer alan 'İtirafçı Yürek' korku, gerilim ve polisiye türlerinin öncü hikâyecilerinden ünlü yazar Edgar Allan Poe'nin çarpıcı öykü ve şiirlerinden uyarlandı. Engin Vural'ın çevirdiği, Mesut Vural'ın oyunlaştırdığı 'İtirafçı Yürek'te Şehir Tiyatrosu sanatçılarından Aydın Sigalı yönetmen ve oyuncu olarak görev yapıyor. Sanat Danışmanlığını Eylem Tanrıver'in yaptığı oyunda, dekorda Rona Topçuoğlu, ışıkta Erol Dinçdemir, efekt tasarımda İlker Sevüker, görsel tasarımda ise Aksel Zeydan Göz görev alıyor.

BİR BİLİNÇALTI GÖRSELİ

İtirafçı Yürek, son derece çarpıcı hikâyeleri bir mantık dizgesi çerçevesinde müthiş bir koreografi ile yansıtması dışında; Edgar Allan Poe'nin birden fazla eserinden uyarlanması açısından da dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyor. Korkuların doruk noktasında hastalığıyla yüzleşen, çıldırmakla yaşama tutunmak arasında gidip gelen ve sonuçta hayatı altüst olan bir adamın bilinçaltını yansıtan oyunun provaları yoğun şekilde sürüyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Şehir Tiyatroları, Edgar Allan Poe, Aydın, Güncel

Kaynak: Bültenler

17.10.2019 11:09:58