İYİ Parti İlçe Başkanının Anahtarlarını Vermediği İlçe Binası, Çilingirle Açılarak Devir Alındı

Isparta'da son seçimin ardından Genel Merkez'in tavsiye kararına uymayarak istifa etmeyen İYİ Parti Yalvaç İlçe Başkanı İlhan Yüksel, partisinden ihraç edildi. Yüksel'in anahtarlarını teslim etmediği parti binası ise kapısı çilingir yardımıyla açılarak devir alındı.

20.11.2018 20:25 | Son Güncelleme: 21.11.2018 00:42

'nın ilçesinde, genel merkezin kararını geri çevirip istifa etmeyen İYİ Parti İlçe Başkanı İlhan Yüksel, partiden ihraç edildi. Yüksel'in anahtarlarını teslim etmediği parti binası ise kapısı çilingir yardımıyla açılarak devralındı.

İSTİFA ETMEYEN YÜKSEL, PARTİDEN İHRAÇ EDİLDİ

İYİ Parti Yalvaç İlçe Başkanı İlhan Yüksel, son seçimlerin ardından genel merkezin tavsiye kararına uymadı ve istifa etmedi. Genel Başkan Meral Akşener ve Isparta Milletvekili Aylin Cesur hakkında olumsuz açıklamalar yaptığı gerekçesiyle kesin ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na da sevk edilen İlhan Yüksel, partiden ihraç edildi.

PARTİ BİNASININ ANAHTARLARINI TESLİM ETMEDİ

İhraç edildikten sonra il yönetimi tarafından karar kendisine tebliğ edildi ancak iddiaya göre İlhan Yüksel parti binasının anahtarlarını gelen yöneticilere teslim etmeyi reddetti.

ÇİLİNGİRLE KAPI AÇILDI

Bu gelişme üzerine Yalvaç'a giden İl Başkan Yardımcısı Ramazan Kabalak, ilçe binasının kapısını çilingir yardımıyla açtırdı ve parti yönetimini devraldı. Yalvaç ilçe teşkilatına yakında yeni atama yapılacağı belirtildi.

İYİ Parti İlçe Başkanının Anahtarlarını Vermediği İlçe Binası, Çilingirle Açılarak Devir Alındı

İYİ Parti, Isparta, Yalvaç, Politika

Kaynak: DHA


25.01.2020 13:38:43