İzmir'de Bir Öğrencinin Deney İçin İnternetten Sipariş Ettiği Siyanür Döküldü, Sonrası Tam Bir...

İzmir'de deney gerçekleştirmek için internetten siyanür sipariş eden bir öğrenci, kardeşinin siyanürü yere dökmesi sonucu anne ve babasını kaybetti.

15.05.2019 11:06İzmir'de Bir Öğrencinin Deney İçin İnternetten Sipariş Ettiği Siyanür Döküldü, Sonrası Tam Bir...
İzmir'in Bayraklı ilçesinde yaşayan Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi 21 yaşındaki Mahmut Can Kalkan, bir deney gerçekleştirmek için internet üzerinden potasyum siyanür sipariş etti. Paylaşılan bilgiye göre eve getirilen siyanür, Mahmut Can'ın küçük kardeşi Emir Can tarafından yere döküldü.Bu korkunç olay üzerine deneyi gerçekleştiren Mahmut Can Kalkan ile birlikte 39 yaşındaki anne Fatma Kalkan, 46 yaşındaki baba Mehmet Kalkan, kardeşler Mehmet Taha ve Emir Can Kalkan hastaneye kaldırıldı. Olay yerine polis, sağlık ve AFAD ekipleri çağrılırken apartman sakinleri tedbir amaçlı olarak dışarı çıkarıldı.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan baba Mehmet Kalkan ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan anne Fatma Kalkan, tüm müdahalelere rağmen hayatlarını kaybetti. Üç kardeşin tedavilerine ise Ege üniversitesi Tıp Fakültesi'nde devam ediliyor.

Mahmut Can, Bayraklı, İzmir, Anne, Teknoloji

Kaynak: WebTekno

20.10.2019 01:20:33