Haber, Son Dakika, Haberler

İzmir'de "Elazığ Tanıtım Günleri" Düzenlenecek

İzmir Enternasyonal Fuarı'nda 1-4 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan "Elazığ Tanıtım Günleri" için yapılan hazırlıklar, değerlendirme toplantısında ele alındı.

03.11.2011 19:40 | Son Güncelleme: 03.11.2011 19:40
İzmir'de
İzmir Enternasyonal Fuarı'nda 1-4 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan "Elazığ Tanıtım Günleri" için yapılan hazırlıklar, değerlendirme toplantısında ele alındı.

Elazığ Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Elazığ Belediyesi Kongre Salonunda yapılan toplantıya Elazığ Valisi Muammer Erol, Belediye Başkan Vekili Atik Birici, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Feyzi Bingöl, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ, kurum temsilcileri ile sivil toplum örgütlerinin yetkilileri ve İzmir Elazığlılar Derneği yöneticileri katıldı.

Vali Erol, toplantıda yaptığı konuşmada, bu toplantının aslında bir

"İzmir'de tanıtım günleri yapılsın mı?" amacıyla düzenlendiğini, ancak işlerin bu aşamaları çok geride bırakarak ilerlediğini ve bundan da memnuniyet duyduğunu kaydetti.

Kısa zamanda işlerin bu aşamaya getirilmesinde emeği olanları kutlayan Erol, Elazığlıların, önlerinin açıldığında neleri yapılabileceğinin en güzel örneğini Ankara'daki tanıtım günlerinde gösterdiğini belirterek, "Ankara'da olduğu gibi Elazığ'ın ürün ve hizmet sektöründe vitrine çıkarılması gereken neyi varsa, onu vitrine çıkarmamız ve tanıtımını yapmamız gerekmektedir. Umut ediyorum ki önce Ankara, şimdi İzmir belki de devamında da İstanbul Elazığ Tanıtım günleri olacak ve her organizasyon bir öncekinden daha güzel olacaktır" ifadelerini kullandı.

Elazığ Turizm ve Tanıtma Derneği (ETUDER) Başkanı Burak Soylu ise Ankara'da 6-9 Ekim tarihleri arasında yapılan Elazığ Tanım Günleri'nin oldukça iyi geçmesinin ardından İzmir için Ankara'da karar alındığını ve uygulanmaya başladığını bildirdi.

Organizasyon komitesi tarafından detaylı bilgilerin verildiği toplantıda, katılımcılardan gelen sorular cevaplandırıldı.

- ELAZIĞ

Kaynak: AA

Etiketler: Yerel
Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Yerel ››İzmir'de 'Elazığ Tanıtım Günleri' Düzenlenecek - Haberler