12 Ocak 2019, 12:51

Sağanak Yağışın Hayatı Felç Ettiği İzmir'de, Dikkatsiz Sürücü Sulara Gömülen Aracını Bırakıp Gitti

İzmir'de iki gündür etkisini sürdüren sağanak yağış nedeniyle rögarlar taştı, yollar ve alt geçitler su altında kaldı. Kentteki alt geçidin kapandığını fark etmeyen bir sürücü, su birikintisinde kalan otomobilini bırakıp gitti.

İzmir'de etkili olarak sağanak yağmur hayatı felç etti. Kentte iki gündür süren sağanak, sokaklarda su baskınlarına yol açtı. Bazı alt geçitler yağmur nedeniyle ulaşıma kapandı. Alt geçidin kapandığını fark etmeyen bir sürücü, su birikintisinde kalan otomobilini bırakıp gitti.

SAĞANAK YAĞIŞ İZMİR'DE HAYATI FELÇ ETTİ

İzmir'de iki gündür yağan sağanak yağmurdan dolayı rögarlar taştı, yollar ve alt geçitler su altında kaldı. Bu alanlarda uzun kuyruklar oluşturan araçlar, yolda kaldı, trafik kilitlendi. Belediye ekipleri ise yağmur sularının tahliyesi için aralıksız görev yaptı. Bu arada Meteoroloji yetkililerinin verdiği bilgiye göre, yarın İzmir'i terk edecek olan yağışlar, önümüzdeki hafta rüzgar yönünün değişmesiyle soğuk havayla birlikte dönecek.

AŞIRI YAĞIŞ NEDENİYLE YOL VE ALT GEÇİTLER SULAR ALTINDA KALDI

İzmir'de hafta içinde soğuk havanın ardından başlayan ve iki gündür sağanak şeklinde devam eden yağışlar, kent genelİnde etkili oldu. Yağışlardan dolayı birçok bölgede vatandaşlar büyük güçlükler yaşadı. Aşırı yağıştan rögarlar taştı, yollar ve alt geçitler su altında kaldı.

SU BİRİKİNTİSİNDE KALAN ARACINI BIRAKIP GİTTİ

Çınarlı ile Halkapınar semtlerini birbirine bağlayan 2844 Sokak'taki Yunuslar Alt Geçidi yağmur nedeniyle ulaşıma kapandı. Alt geçidin kapandığını fark etmeyen bir sürücü, su birikintisinde kalan otomobilini bırakıp gitti. Bunun üzerine ekipler, buraya araç geçişini iş makinası ve şeritlerle kapattı, bir yandan da su tahliye çalışması yaptı.

ARAÇLAR YOLLARDA KALDI, TRAFİK FELÇ OLDU

Yağışlardan sürücüler de olumsuz etkilendi. Pınarbaşı Kemalpaşa Caddesi başta olmak üzere cadde ve sokaklardaki su seviyesinin yükselmesi üzerine bazı araçlar yollarda kaldı. Bu nedenle uzun kuyruklar oluştu, trafik adeta felç oldu. Araçların sudan kurtarılması için çalışan çekiciler, zaman zaman yetersiz kaldı.

ÇAM AĞACI PARK HALİNDEKİ OTOMOBİLLERİN ÜZERİNE DEVRİLDİ

Bunun yanı sıra Karşıyaka Nebil Susup Sokak'ta ise çam ağacı park halindeki üç otomobilin üzerlerine devrilip, hasara neden oldu. Ağaç, itfaiye ekiplerince yoldan kaldırıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve İZSU ekipleri de su tahliye çalışmalarını sürdürdü.

KENT GENELİNDE İKİ GÜNDÜR REKOR DÜZEYDE YAĞIŞ

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre kent genelinde iki günde rekor düzeyde yağış düştü. Buna göre iki günde metrekareye Buca'da 182, Kemalpaşa'da 197.2, Konak'ta 153.2, Narlıdere 150.9 kilogram yağmur yağdı. Yetkililer, yağışlı havanın bugün akşama kadar devam edeceğini, yarın kentin yağışsız bir gün geçireceğini, ancak gelecek hafta rüzgar yönünün değişmesiyle yağışların soğuk havayla birlikte döneceğini ifade etti.

Kaynak: DHA

YORUMLAR