İzmir'de Pazaryerindeki Patlama

İzmir'de Pazaryerinde Meydana Gelen Bombalı Saldırıda Yaralananların Sayısı 17'ye Yükselirken, Yaralıların Tedavilerinin Sürdüğü Bildirildi.

12.05.2007 13:23 | Son Güncelleme: 12.05.2007 13:23İzmir'de Pazaryerindeki Patlama
İzmir'de pazaryerinde meydana gelen bombalı saldırıda yaralananların sayısı 17'ye yükselirken, yaralıların tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Oktay Nazlı yaptığı açıklamada, hastanede tedavi gören yaralılardan bazılarına cerrahi müdahale gerektiğini söyledi. Yaralı yakınlarına gerekli bilgileri verdiklerini belirten Nazlı, "Hastanemize gelen 13 yaralıdan birçoğu ayakta tedavi ile taburcu edilebilecek durumda. Yaralılardan Hatem Kaval ayağından ve iç organlarından yaralı olduğu için durumu ağır. Diğer yaralılardan bazılarına cerrahi müdahale gerekiyor" dedi.

Bu arada patlamada hafif yaralanan Çiğdem Özdemir ve Devrim Osmanoğlu'nun da tedavi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirildiği, yaralı sayısının böylece 17'ye yükseldiği bildirildi. Yaralılardan 15'i Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, 2'si de Trafik Hastanesi'nde tedavi görüyor.

(YB-Mİ-CC-Y)


Kaynak: İHA

18.02.2020 22:50:47