31 Temmuz 2018, 04:05

İzmir'e 5 Yılda 50 Bin Ucuz Konut Müjdesi

İzmir

Ak Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, İzmir'de tüm olumsuzluklara rağmen 5 yıl içerisinde 50 bin konut projesi hedeflediklerini müjdeledi.

AK Parti İzmir İl Danışma Kurulu bir  toplantısı düzenlendi.  Bayraklı il binasında gerçekleşen toplantıda Ak Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, CHP"li belediyeye ateş püskürdü. Şengül, "merkez hükümet İzmir"i cezalandırıyor" algısının yanlış ve boş bir algı olduğunu söyledi. Problemin belediyeden kaynaklandığını söyleyen Şengül, kanıt olarak garibanlara ucuz konut yapılmamasını gösterdi. Ucuz konut için ucuz arazinin şart olduğunu söyleyen Şengül, CHP"lilerin bulunan kaynaklara itiraz edip, dava açtıklarından yakındı. Tüm bu olumsuzluklara rağmen Şengül 5 yıl içerisinde İzmir"e 50 bin konut projesi hedeflediklerini müjdeledi.

OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN İZMİR"DE 5 YILDA 50 BİN KONUT YAPACAĞIZ

İzmir"e dair projelerde artık bakanların ayağına gitmeyeceklerini, bakanların İzmir"e geldiklerinde onlara çalışmalar hakkında bilgi vereceklerini belirten Şengül, İzmir"de "Merkezi hükümet İzmir"i cezalandırıyor" algısının olduğunu söyledi. Bu algılara takılmadan çalışmalarına devam edeceklerini belirten Şengül, şu açıklamalarda bulundu: "Hükümetin İzmir"e yaptığı her şeye dava açmışlar. İzmir"in 100 binlik çevre düzeni planı. 110 tane dava açmışlar. İzmir"de bugün toplu konut sorunu varsa, eğer biz gariban vatandaşa ucuz konut yapıp veremiyorsak bunun sorumlusu Büyükşehir Belediyesi"dir. Biz ucuz konut üretmek için uygun ucuz arazi bulup, burayı da planlayarak uygun bir şekilde vatandaşa ulaştırmamız lazım. Ne zaman uygun bir arazi bulsak, bunu planlasak hemen dava açıp durduruyorlar. Tüm bunlara rağmen önümüzdeki süreçte İzmir"in tüm ilçelerinde sosyal konut, kaliteli ucuz konut isteyen tüm vatandaşlarımıza o konutları yapmak için sayın bakanımızla gerekli görüşmeleri yaptık. Hazırlıklarımızı yapıyoruz. 5 yıl içerisinde hedefimiz İzmir"e 50 bin konut yapacağız." "YAVAŞ ŞEHİR" ANLAYIŞINI ELEŞTİRDİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu"nun İzmir"e gelmiş en büyük talihsizlik olduğunu iddia eden Aydın Şengül, "Belediye başkanı olduğundan beri, bizim yanımızda söylediği şeyler farklı, arkamızdan yaptığı şeyler farklı. İzmir"i aslında arka planda bürokratlar yönetiyor. Onun da sözü bürokratlara geçmiyor" dedi. Sözü, "yavaş şehir" olarak tanınan Seferihisar"a getiren Şengül, "Yavaş şehir modası var. İzmirli hızlanmak istiyor, yavaşlamak istemiyor. Bunların tek yaptığı şey, trafiği çözmek için yolları daraltmak, yatırım yapmamak. Yatırımcıyı bir an önce uzaklaştırmak. Başta Seferihisar"da başladı bütün CHP"li belediyeler bu modaya uydu. "Küçük olsun bizim olsun" derseniz bu ülkede işsiz sayısı yüksek olur" diye konuştu. 

KÖRFEZ GEÇİŞ PROJESİ"NDE YOL KATETTİK

Yeni Asır Gazetesi"nde yer alan habere göre Ak Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar ise "İzmir"de en azından mevcut durumumuzu muhafaza ettik" dedi. Ak Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle seçimde teşkilatın emeğine dikkat çekerek, "İzmir"de ciddi bir sinerji yakaladık. Ak Parti yerel seçimlerde de farkını gösterecek. Yine bir seçimden zaferle çıktık ve bu zaferin en büyük mimarı teşkilat mensuplarıdır" dedi. Ak Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya da konuşmasında CHP"li yerel yöneticileri eleştirerek "İstemezükçü" diye tanımladığı CHP"lilerin belediyelerden artık tasfiye edilmesi gerektiği noktasında sandıktan mesaj aldıklarını iddia etti. Ak Parti"nin İzmir projeleri arasında yer alan Körfez Geçiş Projesi"ne verilen ÇED (Çevresel Etki Değerlendirme) olumlu kararına karşı açılan davaya değinen Kaya, "Körfez Geçiş Projesi"nde ciddi şekilde yol aldık. Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, Balçova, Narlıdere ve Karşıyaka belediye başkanlarının itirazları sonucunda proje riske girdi. Bu proje ile yalnızca trafik rahatlamayacak aynı zamanda yapılacak olan ay yıldızlı yapay ada ile İzmir"e yeni bir sembol de kazandıracaktık" dedi. "Baş istemezükçü" dediği İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu"nu da eleştiren Kaya, "Kocaoğlu, utanmadan sıkılmadan İl Başkanımız Aydın Şengül"e "Siz yapacaklarınızı anlatın" diyor. Açtığın davalar ile İzmir"de taş üstüne taş koymamıza izin vermiyorsun. Bir çok proje yaptık. Gözün bu projeleri görmüyorsa gidip bir doktora görün" diye konuştu. Aydın Şengül, Ak Parti, İzmir, Emlak
Kaynak: Projemlak