Haber, Son Dakika, Haberler

İzmir'e Basketbolda Milli Gurur

İzmir Üniversitesi Spor Kulübü oyuncusu altyapısında yetişen Berke Sertcan, Yıldız B Milli Takım kampına seçildi.

07.12.2015 11:20 | Son Güncelleme: 07.12.2015 11:20
İzmir'e Basketbolda Milli Gurur
İzmir Üniversitesi Spor Kulübü oyuncusu altyapısında yetişen Berke Sertcan, Yıldız B Milli Takım kampına seçildi.

Kurulduğu ilk yılda Erkek basketbol A Takımı ile Erkekler Bölgesel Ligi'nde büyük başarı yakalayan İzmir Üniversitesi Spor Kulübü altyapıya verdiği önemin karşılığını kısa zamanda aldı. Bursa 'da yapılacak olan Yıldız B Milli Takım kampına davet edilen Berke Sertcan, İzmir Üniversitesi Spor Kulübü için gurur kaynağı oldu.

Basketbol kariyerini Amerika'da sürdürmek hedefi ile çalışmalarına devam ettiğini belirten Sertcan, "9 yaşından bu yana basketbol oynuyorum. Henüz lise birinci sınıftayım ama üniversite eğitimimi otomotiv mühendisliği veya mimarlık üzerine almak istiyorum. Üniversite eğitimimle birlikte basketbol kariyerimi de Amerika'da sürdürmek istiyorum" diye konuştu.

İzmir Üniversitesi Spor Kulübü Şube Sorumlusu Cemal Soyer Çetintahra ise henüz ikinci yıllarında milli takıma sporcu vermenin kendileri adına büyük sevinç olduğunu söyledi. Basketbol A Takımı hedefleri doğrultusunda ilerlerken altyapıya da büyük önem verdiklerini belirten Çetintahra, "Bizim için A Takımımız ne kadar önemli ise altyapı takımlarımızda o kadar önemli. İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda daha pek çok sporcumuzla Türk basketboluna hizmet edeceğiz" dedi. - İZMİR

Kaynak: İHA

Abone Ol:
Google'da Takip Et
Paylaş:
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Yerel ››İzmir'e Basketbolda Milli Gurur - Haberler