İzmir: Erbakan, Sp İzmir İl Teşkilatı'nın İftar Yemeğine Katıldı

54. Hükümet'in Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Saadet Partisi (Sp) İzmir İl Teşkilatı'nın Düzenlediği İftar Yemeği Yemeğine Katıldı. Partililer ve Çocuklar Erbakan'ın Elini Öpebilmek, Kendisiyle Fotoğraf Çektirebilmek İçin Adeta Birbirleriyle Yarıştı.

14.10.2006 21:42 | Son Güncelleme: 14.10.2006 21:42İzmir: Erbakan, Sp İzmir İl Teşkilatı'nın İftar Yemeğine Katıldı
54. Hükümet'in Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Saadet Partisi (SP) İzmir İl Teşkilatı'nın düzenlediği iftar yemeği yemeğine katıldı. Partililer ve çocuklar Erbakan'ın elini öpebilmek, kendisiyle fotoğraf çektirebilmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

SP İzmir İl Teşkilatı'nın Princess Hotel'de düzenlediği iftar yemeğine Necmettin Erbakan'ın yanı sıra, SP Genel Başkan Yardımcısı ve eski Devlet Bakanı Teoman Rıza Güneri, İl Başkanı ve GİK üyesi Şerafettin Kılıç, Erbakan'ın ağabeyi Prof. Dr. Selahattin Erbakan, Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Osman Eskicioğlu, Süleyman Karagülle, Torbalı İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı İsmail Uygur, partinin il ve ilçe teşkilatlarının yöneticileriyle çok sayıda partili katıldı. İftardan kısa bir süre sonra yaklaşık bin kişinin doldurduğu salona giren Necmettin Erbakan, salonu dolduranlar tarafından "Mücahit Erbakan", "Başbakan Erbakan" tezahüratıyla karşılanırken, protokol masasındaki yerini almasının ardından da "Hoş geldin hocam" isimli bir şarkı dinletildi. Yemeğe katılanlar arasında bulunan CHP'li Torbalı Belediye Başkanı Uygur, "Davet edildim, katıldım" derken, yanında oturan davetli ise "Reklamın iyisi kötüsü olmaz" diyerek espri yaptı.

SP İl Başkanı Kılıç, Kemalpaşa Belediye eski Başkanı Mehmet Ali Özüdoğru ve SP Genel Başkan Yardımcısı Güneri'nin kısa konuşmalarının ardından kürsüye Erbakan davet edildi. Parti kurmaylarının yardımıyla kürsünün bulunduğu sahneye çıkan Erbakan, AK Parti'den istifa ederek SP'ye katılan Gaziemir Belediye Meclisi Üyesi Resul Güngör'e rozet taktı ve elini öptürdü. İl Başkanı Kılıç, Erbakan'ın ilk kez milletvekili seçildiğinde kendisine verilen mazbatanın çerçevelenmiş kopyasını hediye etti.

İftar programını hazırlayan SP İzmir İl Teşkilatı'na teşekkür eden Erbakan, sohbet konuşmasını ise basına kapalı olarak gerçekleştirdi.


Kaynak: İHA

19.02.2020 04:43:24