Haber, Son Dakika, Haberler

İzmir'in Turistik İlçesi Tire, Tav ile Dünyaya Açılıyor

İzmir Üniversitesi tarafından başlatılan, İzmir Valiliği, yerel yönetimler ve üniversitelerin desteğiyle yürütülen, Tire ilçesinin tarih ve kültür mirasının gelecek kuşaklara aktarılması projesine destek, her geçen gün çeşitlenerek artıyor.

30.12.2015 10:33 | Son Güncelleme: 30.12.2015 10:33
İzmir'in Turistik İlçesi Tire, Tav ile Dünyaya Açılıyor
İzmir Üniversitesi tarafından başlatılan, İzmir Valiliği, yerel yönetimler ve üniversitelerin desteğiyle yürütülen, Tire ilçesinin tarih ve kültür mirasının gelecek kuşaklara aktarılması projesine destek, her geçen gün çeşitlenerek artıyor. TAV Havalimanları da Gate dergisinde Tire'nin tanıtımına yer verecek. Ayrıca başka havayolu şirketlerine ait dergilerde de yer alacak tanıtım için İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) sanatçıları Tire’nin yemeklerini, pazarını ve daha çok da tarihî mirasını tanıtmak amacıyla fotoğraf çekerken karayolu taşımacılığı yapan seyahat işletmeleri de dergilerinde ilçeye yer verme kararı aldı. İFOD sanatçıları tarafından çekilen Tire fotoğrafları, gelecek aylarda Adnan Menderes Havalimanı'nın kültür sanat platformu olan Tav Galeri İzmir’de sergilenecek.

Projeye verilen destek, en çok Tireli çocukları mutlu edecek. TAV Havalimanları aracılığıyla havayolu şirketleri, 23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, bugüne kadar hiç uçağa binmemiş Tireli çocuklara unutulmaz bir uçuş tecrübesi yaşatacak.

Kaynak: CİHAN

Etiketler: Tire, Politika, Güncel
Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››İzmir'in Turistik İlçesi Tire, Tav ile Dünyaya Açılıyor - Haberler