24.01.2017 01:34

İzmir Karuna Yogada Mandala Etkinliği

İzmir Karuna Yogada Mandala Etkinliği

İçine yaptığı bir yolculuk olan mandala kendimize ve çevremize yeniden merhaba derken ruhumuzu zihnimizi ve bedenimizi birlestiren bizi dinginleştiren dengeleyen bir sanat...Sanskritce'de 'Manda' Öz 'La' kap anlamindadir kisaca mandala enerji içeren kap, enerjiyi tutan kap anlaminda cevrilir.

İçine yaptığı bir yolculuk olan mandala kendimize ve çevremize yeniden merhaba derken ruhumuzu zihnimizi ve bedenimizi birlestiren bizi dinginleştiren dengeleyen bir sanat...

Sanskritce'de 'Manda' Öz 'La' kap anlamindadir kisaca mandala enerji içeren kap, enerjiyi tutan kap anlaminda cevrilir.

Ruh beden zihin uyumunu ve dengesine katkı sağlayan mandala kişinin, kendine, yaşama ve kozmosa bakışını yansıtmasıyla bir terapi tekniği olarak da kullanılır.

Her yaştan her kesimden bireyin rahatlıkla yapabileceği, kurşun ve renkli kalemler, boyalar, resim kağıdı, pergel ve bir cetvel aracılığıyla günlük yaşam telaşından ayrılması ve an'da kalmasını sağlayan mandala ile iç dünyanızı yeniden keşfedebilirsiniz.

Geçmişten günümüze mandalanın kullanım yerleri hayatımız içindeki yerini faydalarını yapım aşamaları hakkında bilgi alırken Mandala ile yolculuğumuza hep birlikte çıkmaya ne dersiniz? Gelin birlikte ruhumuzun renklerini kağıdımıza yansıtalım, kendi ezgilerimizi kalemlerimizle yeniden mandala eşliğinde söyleyelim.

Elif SAYIN

1976 Almanya doğumlu Elif Sayın Ankara Üniversitesi Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı mezunudur. Uzakdoğu felsefesi ve mistisizmine çok küçük yaşlardan beri ilgi duymuş, kişisel gelişim konularında birçok eğitim almış, kültür, turizm ve sanat dallarında devlet ve özel sektörde uzun yıllar çalışmış başta çocuk ve müze olmak üzere kültürel değerlerimizin yaşatılması, tanıtılması ve bu konular hakkında eğitim sağlayan birçok projede görev almış, iki çocuk annesi filolog, organizatör, rehber, dağcı, aile ve öğrenci koçu, başkalarının yaşamındaki değişim ve dönüşüme tanık olmayı seven bir mandalisttir.

İzmir Karuna Yoga

0536 897 27 49

Ücret: 80 TL
Kaynak: Etkinlik.io
İzmir, Kültür Sanat