İzmir Üniversitesi Yelken Kulübü Birinci Oldu

Kısa zaman önce başladıkları yelken eğitimini farklı yarışlarda derecelerle sürdüren İzmir Üniversitesi Yelken Kulübü öğrencileri, AYK-Folkart Cup Yarışı Destek Sınıfı'nda, RENGARENG adlı tekne ile birinci oldu.

İzmir Üniversitesi Yelken Kulübü Birinci Oldu
25.06.2015 09:50 | Son Güncelleme: 25.06.2015 09:50

2014-2015 akademik yılı başında başladıkları yelken eğitiminde kısa zamanda önemli yol kat eden İzmir Üniversitesi Yelken Kulübü öğrencileri, 20-21 Haziran tarihlerinde Ege Açıkdeniz Yat Kulübü tarafından Seferihisar-Teos'ta düzenlenen, AYK-Folkart Cup Yarışı Destek Sınıfı'nda, RENGARENG adlı tekne ile her iki gün tüm yarışları ilk sırada tamamladı ve birinci oldu.

Amatör ruhlarının enerjisi ve verilen desteğin gücü ile İzmir Üniversitesi Yelken Kulübünün kısa zamanda yarışmalarda kendine yer bulmasından büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü öğrencisi Mustafa Özkan ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Özgür Dönmez, hedeflerinin başarılarını daha üst seviyelere taşımak olduğunu söyledi.

İzmir Üniversitesi Yelken Kulübü üyesi öğrenciler Ocak ayında başladıkları yelken eğitiminin ilk meyvesini dört ay sonra 6. Jimmy Key Kupasında DESTEK 1 yarışı üçüncüsü olarak almışlardı. AYK-Folkart Cup Yarışını da Destek Sınıfı birincisi olarak tamamlayan gençler, gelecek sene için hedef büyüttü.

Kaynak: Bültenler

Haberler››Güncel››İzmir Üniversitesi Yelken Kulübü Birinci Oldu - Haberler