İzmit Dünya Çocukları ile Renklendi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri dolayısıyla Dünya’nın dört bir yanında gelen çocuklar Belsa Plaza önünde dans ettiler.

20.04.2018 12:19 | Son Güncelleme: 20.04.2018 12:19İzmit Dünya Çocukları ile Renklendi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri dolayısıyla Dünya'nın dört bir yanında gelen çocuklar Belsa Plaza önünde dans ettiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Dünya'nın dört bir yanından gelen çocuklar Belza Plaza önünde renkli görüntüler oluşturdu. Gagavuzya, Azerbaycan, Belarus, Doğu Türkistan, Moldovya, Lübnan ve Moğalistan'dan gelen çocuklar ülkelerine ait dansları sergiledi. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören etkinliğe İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan da katıldı.

23 Nisan'ın tüm Dünya ülkelerinin bayramı olduğunu belirten Belediye Başkanı Nevzat Doğan, "23 Nisan coşkusu sadece Türk milletinin coşkusu değil tüm Dünya ülkelerinin çocuklarının coşkusudur. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyeti kurması ve milletin egemenliğini ilan etmesiyle birlikte bir bayram olup çocuklara hediye edilen tek bayramdır. Biz her zaman küçüklerimizi koruduk, kolladık ve değerli gördük. Çocuklarımıza ayrı bir önem veriyoruz" dedi.

Dünyadaki tüm çocukları kendilerine emanet gördüklerini dile getiren Başkan Doğan, "Çocuk Dostu Belediye ünvanlıyla ve 'ya örnek birçok projeyi çocuklarımıza sunduk. Çocuk Hakları Masası ve Okulu, Avrupa ve Türkiye'de ilk defa kurulan ve 9 yıldır çocuklarımız için sadece Türkiye'de değil, Avrupa'da da hizmet veren bir kurum. Çocuklar bizim göz bebeğimiz. Türkiye'deki bütün çocuklar bizim çocuklarımız. Biz istiyoruz ki, çocuklarımız bizim yaşadığımız eksiklikleri yaşamasınlar. Çocuklarımız dünden daha iyi, yarın daha da iyi olacak. Biz çocuklar ağlamasın diye Arakan'a yardım götürüyoruz. Cumhurbaşkanımız Afrika'ya destekler veriyor. Biz bütün Dünyadaki çocukları emanet görüyoruz ve onları ayrı gayrı görmüyoruz" diye konuştu.

Yarınların güçlü Türkiye'sine tüm Dünya çocuklarının ihtiyacı olduğuna dikkat çeken "Gagauzya, Bakü, Bosna, Üsküp, Jupa şehirlerini kardeş kabul ettik. İzmit Belediyesi olarak bu şehirlere birçok hizmet yaptık. Oradaki çocuklara İzmit çocuklarından hediye gönderdik. Biz büyük bir milletiz. Yarınların güçlü Türkiye'sine sadece bizim çocuklarımızın ihtiyacı yok, bütün mazlumların ihtiyacı var. Onun için daha çok çalışacağız ve daha çok üreteceğiz" şeklinde konuştu. - KOCAELİ

Nevzat Doğan, 23 Nisan, Türkiye, Avrupa, Yaşam

Kaynak: İHA

25.02.2020 19:28:49