13.06.2019 10:09

"Kaç Saat Oldu" hesabının yöneticisinin yakalandığı iddiasına yalanlama

Fetullahçı Terör Örgütü'nün yeni "Fuat Avni"si olarak bilinen ve aranan "Kaç Saat Oldu" adlı hesabın yöneticisinin yakalandığı yönündeki iddiaya yalanlama geldi.

FETÖ'nün Fuat Avni isimli hesabından sonra en önemli propaganda sosyal medya hesaplarından birisi olan "Kaç Saat Oldu" isimli Twitter hesabını yöneten kişinin yakalandığı yönündeki iddiaya hesap yöneticisinden yalanlama geldi.

"Kaç Saat Oldu" hesabından, dakikalar önce atılan tweet'te, ilgili iddianın yer aldığı haber alıntılanırken, "Arkadaşlar dün gece yakalanmışım benim haberim bu sabah oluyor bu kabul edilemez insan beni de haberdar eder" mesajına yer verildi.

İşte o paylaşım;

YAKALANDIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

Sabah gazetesinden Nazif Karaman'ın haberinde, FETÖ'nün Fuat Avni isimli hesabından sonra en önemli propaganda sosyal medya hesaplarından birisi olan 'Kaç Saat Oldu' isimli Twitter hesabını yöneten kişinin, güvenlik güçleri tarafından tespit edilmeye çalışıldığı ifade edilmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında hesabı yöneten şüphelinin E.B. olduğu tespit edildiği ve hakkında FETÖ üyeliği ve terör örgütü propagandası suçlarından gözaltı kararı verilen E.B.'nin İstanbul Beylikdüzü 'ndeki ikametgâhına operasyon gerçekleştirildiği ve hesap yöneticisinin gözaltına alındığı iddia edilmişti.

 Kaç Saat Oldu hesabının yöneticisinin yakalandığı iddiasına yalanlama
Beylikdüzü , Politika , Güncel