Kahyaoğlu, "Trabzon'da Yürümeye Korkuyorum"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) seçimlerinde, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve bazı yöneticilerin mevcut başkan Yıldırım Demirören’e destek vermesinin etkisi bordo-mavili kulüpte artarak devam ediyor.

27.06.2015 11:13 | Son Güncelleme: 27.06.2015 11:13Kahyaoğlu,
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) seçimlerinde, Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve bazı yöneticilerin mevcut başkan Yıldırım Demirören'e destek vermesinin etkisi bordo-mavili kulüpte artarak devam ediyor.

"Trabzon'da yürümeye korkuyorum" diyen Seyfettin Tayfun Kahyaoğlu'da istifa ederek çarpıcı açıklamalarda bulundu. Trabzonspor Genel Sayman Yardımcısı Seyfettin Tayfun Kahyaoğlu, başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve bazı yönetici arkadaşlarının Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) seçimlerinde Yıldırım Demirören'e destek vererek 3 Temmuz şike sürecini akladıklarını belirterek, "3 Temmuz olayından bugüne kadar eleştirdiğimiz ve her türlü mahkemeye başvurduğumuz ve haklılığımızı ispat etmeye çalıştığımız davada bu sorunları başımıza açan ve şampiyonluğumuzu gasp eden insanı akladık. Bu aklamamız sadece kağıt üzerinde bir aklama olmadı bir imza deklarasyonuyla akladığımızı belirttik. Yarın bizim şampiyonluğumuzu çalan kişiler FIFA ve UEFA'ya gittiği zaman bu davanın artık görülmesine gerek yok, biz iki taraf olarak artık barıştık. Bize seçimlerde destek verdiler dedikleri zaman bizim bugüne kadar hukuk heyetimize verdiğimiz yetkiler ve onların çabaları ve sayın başkanın konuşmaları hepimizin arzuları yerle bir edildi. Biz şike konusunda hak iddia edemeyecek noktaya geldik. Buna hiç kimsenin hakkı yoktur"ifadesini kullandı.

"TRABZON'DA YÜRÜMEYE KORKUYORUM"

Kahyaoğlu, sokakta yürüyemez hale geldiklerini belirterek, "Sokakta yürüyemez noktaya geldik. İnsanlar telefonlarımızı kitledi. Bize siz nasıl yöneticisiniz diyorlar. Trabzon'da şehirde gezmeye korkuyorum. Bu noktaya geldik. Çok inanarak ve çok umutlarla geldiğimiz yönetimde maalesef istediklerimizi yapamadık. Trabzonspor olarak sportif hata yapmış olabiliriz. Ama bunlar düzelebilir. Lig şampiyonu olabiliriz, UEFA Şampiyonu da olabiliriz ama bugün kaybettiğimiz onuru asla bir daha geri almamız mümkün değil. Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve bazı yöneticiler, bizlerin haberi olmadan böyle bir anlaşmaya girmelerini kabullenmemiz mümkün değildir. Tek aday olunduğu anlaşıldıktan sonra yanlıştan dönmenin yolu vardı"şeklinde konuştu.

TRABZONSPOR YÖNETİMİ 10 KİŞİ KALDI

Trabzonspor Kulübü'nün 25-26 Mayıs 2013'te gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulunda göreve gelen 22 kişilik yönetim kurulundan daha önce çeşitli sebeplerle İrfan Coşkun, Osman İlyas, Yaşar Aşçıoğlu, Sebahattin Çakıroğlu, Engin Kara, Mehmet Uğur Bozoğlu ve Murat Türköz Asil, Çetin Kansız dek üyelikten ayrılmıştı. TFF seçimlerini ardından ise Köksal Sadıklar, Amhet Emre Turan, Ömer Demir ve Seyfettin Tayfun Kahyaoğlu istifa etmesinin ardından bordo-mavili kulüpte 10 idareci görevini sürdürüyor. Bu isimler ise şöyle:

İbrahim Hacıosmanoğlu, Ali Kemal Başaran, Ali Uzunay, Abdi Serdar Üstünsalih, Yakup Aslan, Köksal Güney, Engin Hacısalihoğlu, Onur İncehasen, Erol İbrahimağaoğlu ve Mehmet Terzi.

Trabzonspor'da 3 yönetici daha görevinden ayrılması durumda bordo-mavili kulüp mecburen kongre kararı almak zorunda kalacak. Tüzük gereği yönetim kurulunun 8 kişiden aşağıda kalması durumunda otomatik olarak yönetimin imza yetkisi ortadan kalkıyor. - TRABZON

İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu, Seyfettin Tayfun Kahyaoğlu, Trabzonspor, Spor

Kaynak: İHA

HABER YORUMLARI
19.02.2020 06:58:29