Kamer Genç Kandil Nedeniyle Affedildi

CHP'li Kamer Genç, Bekir Bozdağ ve Ayşe Nur Bahçekapılı'ya hakaret edince ceza aldı. Genç'in cezası Kandil nedeniyle affedildi.

Kamer Genç Kandil Nedeniyle Affedildi
13.06.2014 13:31 | Son Güncelleme: 13.06.2014 13:31

Yeni yargı paketi olarak adlandırılan Türk Ceza Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın görüşülmesine TBMM Genel Kurulu'nda devam edildi.

"BEKİR SAVCILARI ARIYOR"

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, partisinin önergesi üzerinde konuşurken, AK Parti'nin adaleti yok ettiğini öne sürdü. AK Parti'nin yargıyı dizayn ettiğini savunan Genç, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan da "Bekir, Başsavcıyı, savcıları arıyor, 'belgeleri yok et' diyor" diye bahsetti.

AYŞENUR BAHÇEKAPILI'YA "SEN FAZLA KONUŞMA" DEDİ

Genç, konuşması sırasında kendisini iki kez uyaran ve konu hakkında konuşmasını isteyen TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı'ya da "Sen fazla konuşma şimdi" dedi.

KONUŞMAKTAN MEN EDİLDİ

Genç'e "İki kez konuya gelmeniz için uyardım, uymadınız, bana da hakaret ettiniz" diyen Bahçekapılı, "Genç'in bu birleşimde konu hakkında konuşmaktan men edilmesi" teklifini Genel Kurul'un oyuna sundu. Bu teklif, AK Parti milletvekillerince kabul edildi.

KÜRSÜYE İNCE ÇIKTI: SÖZLER HOŞ DEĞİL

Bahçekapılı'nın verdiği aradan sonra söz isteyen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Genç'in Adalet Bakanı Bozdağ'a, "Bekir" diye hitap etmesinin ve Bahçekapılı'ya yönelik sözlerinin hoş olmadığını ifade ederek kendisinin de bunu kabul etmediğini söyledi.

KANDİL NEDENİYLE AFFEDİLDİ

Bahçekapılı'nın, buna karşılık söz kısıtlamaya gittiğini belirten İnce, "Bugün kandil. Gerginlik olmadan, söz kısıtlaması olmadan orta yol bulursak birbirimizi incitmemiş oluruz" diye konuştu.

Bahçekapılı bunun üzerine, konuşma özgürlüğüne müdahale etmenin ilkelerine ters olduğunu dile getirerek "Kandil gecesi münasebetiyle olayı yaşanmamış farz ediyorum" dedi.

Kaynak: Haberler.Com