Ambulansa yol vermeyen kamyon sürücüsü 130 km hızla yoluna devam etti

Çankırı'da yasak olmasına rağmen saatte 130 kilometre hızla ilerleyen bir kamyon sürücüsü, yol vermediği ambulansla yarışa girdi. O anlar ise anbean cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

09.07.2020 15:05 | Son Güncelleme: 09.07.2020 20:44

Çankırı- Kızılırmak kara yolu üzerinde vakaya giden bir ambulans, önünde seyir halinde saatte 130 kilometre hızla ilerleyen kamyon sürücüsünden yol istedi.

VİRAJLARDA DAHİ HIZINI DÜŞÜRMEDİ

Ambulansa yol vermeyen kamyon sürücüsü çalan sirenlere rağmen hızını daha da arttırdı. Trafik magandası kamyon şoförü virajlarda dahi hızını düşürmeden ilerledi. Ambulansta bulunan bir sağlık personeli de o anları kameraya alarak "biz can derdindeyiz, buda yol derdinde" diyerek sitem etti.

Ambulansa yol vermeyen kamyon sürücü 130 km hızla yoluna devam etti
Ambulansa yol vermeyen kamyon sürücüsü 130 km hızla yoluna devam etti

Kaynak: İHA

Yorumlar (33)
VATAN PERVER: Eğer Ambulansın sireni çalıyor ve tepe lambaları çalışıyorsa geçiş üstünlüğü vardır. Bu gibi geçiş üstünlüğüne sahip araçlara diğer araçlar yol vermelidir. Yol verme gaza basıp hızlanarak ve bu hızla sürekli giderek yapılmaz. Hız azaltmak ve durmak suretiyle yapılır. Böyle tek gidiş - tek geliş yolun SAĞINA YANAŞARAK yol verilmesi gerekir.
ASABİ: kardeşim adam ambulans hızlı gitsin diye gaza basıyor yol vereceği bir yer yok bence ambulans şoförüne ceza verilmeli.
LYKİA: muğla- FETHİYE de kamyon sürücüleri aynen boyle seydi kemer mevkinde adeta yarış içerisindeler polis güçleri sanki bu kişilerden korkuyorlar 2. hafta önce ışıklarda turistin kiraladığı araca çarptı ve birşey olmamış gibi yoluna devam etti bunların kontrol altına alınmasını istiyoruz özellikle beton mikserlerini
Haberler››3. Sayfa››Ambulansa yol vermeyen kamyon sürücüsü 130 km hızla yoluna devam etti - Haberler