Oğlunu kurtarmak için sulama kanalına atlayan baba boğuldu

Şanlıurfa'da sulama kanalına düşen oğlunu kurtarmak isteyen baba, boğularak hayatını kaybetti. Çocuk ise vatandaşlar tarafından kurtarıldı.

02.06.2020 16:36 | Son Güncelleme: 02.06.2020 21:47

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, bir baba, balık tutarken sulama kanalına düşen oğlunu kurtarmaya çalışırken boğuldu. Çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarılan çocuk ise hastaneye kaldırıldı.

OĞLUNU KURTARMAK İÇİN KANALA ATLADI

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi Akıncı Mahallesi'nde Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait sulama kanalında, baba İhsan Çalışır, oğlu Mehmet Çalışır ile birlikte evlerinin yakınında bulunan sulama kanalına balık tutmak için gitti. Oğlu Mehmet Çalışır'ın dengesini kaybederek kanala düştüğünü gören baba Çalışır, oğlunu kurtarmak için kanala atladı. Kanalda oğlunu kurtarmaya çalışan İhsan Çalışır, su üstünde kalmayı başaramayarak hayatını kaybetti.

Oğlunu kurtarmak için sulama kanalına atlayan baba boğuldu

EKİPLER BABANIN CANSIZ BEDENİNE ULAŞTI

Oğlu Mehmet Çalışır ise çevredeki vatandaşlar tarafından sudan çıkarıldı. Yardıma gelen çevredekiler, durumu sağlık ekiplerine ve jandarmaya bildirdi. Su altı arama-kurtarma ekiplerinin kısa süreli araması sonucunda, baba Çalışır'ın cansız bedenine ulaştı.Jandarma ekiplerinin incelemesinin ardından Çalışır'ın cansız bedeni otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Suruç Devlet Hastanesi'nde tedaviye alınan Mehmet Çalışır'ın sağlık durumunun ise iyi olduğu belirtildi. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Oğlunu kurtarmak için sulama kanalına atlayan baba boğuldu
Oğlunu kurtarmak için sulama kanalına atlayan baba boğuldu

Kaynak: DHA

Yorumlar (5)
RAMAZAN: Antalyadan şanlıurfaya gidiyordum baktım çok kalabalık var kaza olmuş sandım çektim arabayı yolun kenarına gittim baktım boğulmuş suyun içinde kalmış adam çok üzüldüm dalgıçların gelip sudan çıkarmasını bekliyorlardı
BABA: allahrahmet eylesin evladı için canını veren baba.
ŞEHZADE: İşte şehitlik budur. RABBİM şehitliğini kabul etsin