Kandil Gecesi Kutlama Mesajları

Çelikhan Belediye Başkanı Mehmet Bora, Kadir gecesinin inananlar için fırsat gecesi olduğunu belirtti.

Kandil Gecesi Kutlama Mesajları
26.08.2011 17:21 | Son Güncelleme: 26.08.2011 17:21

Çelikhan Belediye Başkanı Mehmet Bora, Kadir gecesinin inananlar için fırsat gecesi olduğunu belirtti.

Bora, yayımadığı kutlama mesajında, İslam alemi için büyük önem taşıyan ve nimetlerinin bol olduğu Kadir gecesinin inananlar için bir fırsat gecesi olduğunu belirtti.

Ramazanla birlikte zenginleşen ve Kadir gecesinde doruğa çıkan manevi güzelliklerin sevgi, merhamet ve yardımlaşma şuuru ile sağlanan toplumsal huzurun kuvvetlenerek devam etmesini temenni eden Bora, şunları kaydetti:

"Bin aydan daha hayırlı olan, sabır ve emek sınavının kazanıldığı böylesi mübarek gecelerin aramızdaki yardımlaşmayı ve paylaşmayı pekiştirdiği, gelip geçici olanın değil kalıcı ve ebedi olanın insanı yücelttiği bu mübarek gecede; gönüllerimiz, maddi ve manevi birçok hikmeti, rahmeti, bereketi ve mağfireti bir arada yaşamaktadır. Bütün bu güzelliklerin içerisinde başta hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Kadir gecesini tebrik eder, bu gecenin insanlığa kalıcı huzur ve barış getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ederim. "

-İLÇE MÜFTÜSÜ UĞUR EMİROĞLU-

Çelikhan Müftüsü Uğur Emiroğlu da yayımadığı mesajında, sema kapılarının açılarak esenlik ve güvenliğin her tarafa yayılacağı bir geceyi yaşayacaklarını ifade etti.

Emiroğlu açıklamasında şunları kaydetti:

"Bin aydan daha hayırlı kılan, Kur'an-ı Kerim bu gece indirildi. Kadir gecesini idrak etmenin ve ondan nasiplenmenin yolu ise Kur'an-ı Kerim'in eşsiz mesajını anlamaktan ve onun aydınlattığı istikamette yürümekten geçer. Aklen ve fikren diri olanları uyarmak için gönderilen Kur'an, bize kendimizi hikmet aynasında görmemiz ve Rabbimizi tanımamız için rehberlik etmekte, varoluşun ve hayatın anlamını göstermektedir. O, dünya ve ahiret mutluluğunun yol haritasıdır. Bu gecede 'Allah'ım sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affeyle' diyerek dua etmemizi tavsiye etmektedir. İnanıyoruz ki, unutarak ve bilmeyerek işlediğimiz günahlardan gerçekten pişman olur ve onlara bir daha dönmemeye karar verirsek, kendimizle hesaplaşıp kulluk ve sorumluluk bilincimizi yenileyebilirsek Yüce Rabbimiz bizleri affedecek, bizlere mağfiret edecektir. İslam aleminin Kadir gecesini tebrik ediyor, bu müstesna gecede yapacağımız dua ve yakarışların bütün insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum. "

- ADIYAMAN

Kaynak: AA

Etiketler: Yerel, Haber
Haberler››Yerel››Kandil Gecesi Kutlama Mesajları - Haberler