Kansersiz Yaşam Derneği'nden Çocuklara Özel Eşsiz Organizasyon!

Kansersiz Yaşam Derneği, geleneksel "Gülümse Sen Şenliği"ni bu yıl 23 Eylül Pazar günü Life Park-Nar Bahçe'de düzenledi.

24.09.2018 16:37 | Son Güncelleme: 24.09.2018 16:37Kansersiz Yaşam Derneği'nden Çocuklara Özel Eşsiz Organizasyon!

Kanserli çocuklar ve aileleri için düzenlenen özel organizasyona katılan Mustafa Ceceli ve Varol Yaşaroğlu çocuklara moral verdi.

"Gülümsemek iki insan arasındaki en kısa mesafedir" mottosuyla yola çıkanKansersiz Yaşam Derneği, bu özel günle çocukların hastane koridorlarından uzak, bir günlük gülümsemelerine sığdırdıkları sonsuz mutlulukla, unutamayacakları bir gün yaşattı. Organizasyonda Varol Yaşaroğlu ve Mustafa Ceceli çocuklara düzenlenen atölyelere katılarak hep birlikte eğlenceli vakit geçirdiler.

DİDA KAYMAZ; "GÜLÜMSE SEN ŞENLİĞİ'NİN YERİ BAMBAŞKA!"

Kansersiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dida Kaymaz etkinlikte yaptığı konuşmada, çocukların ve ailelerinin zorlu yolculuğuna değindi ve destek veren gönüllere teşekkür etti; "Gerçekleştirdiğimiz bir çok etkinliğin içinde "Gülümse Sen" Şenliği'ninyeri bambaşka.. Destekçi firmaların, gönüllülerimizin, kanser hastası çocuklarımızın ve ailelerinin bir araya geldiği, Kansersiz Yaşam Derneği olarak amaçlarımızı dokunarak hissettiğimiz, bu zor yolculuğu toplumun her kesiminden gönül dostlarımızla paylaşarak, umut olduğuna bir kez daha inandığımız Gülümse Sen Şenliği bu yıl yine çok anlamlı.. Tüm destekçilerimize ve gönüllülerimize etkinliğimize yüreklerini koydukları için teşekkür ediyorum."

Havaların soğuması ile birlikte sadece hayatlarında hastane, tedavi ve ev üçgeninde sürekli bir rota çizerek zorlu koşullarına rağmen hiç yorulmadan ve umutlarını yitirmeden günlerini geçiren kanser hastası çocuklarımız ve ailelerinin, tüm bu yaşadıklarını en azından bir gün unutturup nefes aldırabilmek için kış şenliğinde birbirinden keyifli ve eğlenceli aktiviteler yer aldı.

Hastalık ve hastaneden uzak, sosyalleşebildikleri, çocukların çocukluklarını yaşayabildikleri Gülümse SEN kış şenliği, çocuklar tarafından heyecanla beklenen geleneksel bir etkinlik olarak biliniyor.Göksel Pekmezci'nin sunumuyla gerçekleşen etkinliğe çocuklar; ritm, resim, takı ve masal atölyeleri, zumba, yoga, karaoke, yaratıcı drama, yüz ve ayakkabı boyama gibi etkinliklerle eğlendi. Dicle ve Okan Albayrak'ın şarkılarıyla renklenen etkinlikte çocuklar doyasıya dans ettiler.

Yapı Kredi gönüllülerinin desteğiyle beş yüz kişinin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyona Lifepark,FabricHouse, Greyder, Alya Algan Drama Sanat Akademisi, Mutlu Villa, Uludağ, Algida,Kasap Döner, Umur Kırtasiye, Yöntem Kozmetik'te destek verdi.


Güncel

Kaynak: Bültenler

28.01.2020 15:30:24