Kapadokya gezisinde ölen Gülbin Koca, hem doktor hem de ses sanatçısı olmayı hayal ediyordu

Zafer İlköğretim Okulu'nun Kapadokya gezisi sırasında Aksaray'da meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Gülbin Koca, Atatürk Lisesi'nin başarılı öğrencilerinden biriydi. 10-B sınıfı öğrencisi olan Koca, Türkiye'yi büyük üzüntüye boğan kazaya Yeşim öğretmenin arkadaşı olan annesi Özden Koca ile birlikte katılmıştı.

17.04.2007 18:02 | Son Güncelleme: 17.04.2007 18:02Kapadokya gezisinde ölen Gülbin Koca, hem doktor hem de ses sanatçısı olmayı hayal ediyordu
Zafer İlköğretim Okulu'nun Kapadokya gezisi sırasında Aksaray'da meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Gülbin Koca, Atatürk Lisesi'nin başarılı öğrencilerinden biriydi. 10-B sınıfı öğrencisi olan Koca, Türkiye'yi büyük üzüntüye boğan kazaya Yeşim öğretmenin arkadaşı olan annesi Özden Koca ile birlikte katılmıştı. Korkunç kazadan ne Gülbin ne de annesi sağ kurtulabildi. Arkadaşları yasını tutmak için sırasına bir köşe hazırladı. Kara tahtanın her yanı, "Gülbin seni çok özledik" cümleleriyle doldu. Tahtaya yazılan mesajlar arasında, "Oysa söylenecek çok şarkın vardı", "Sesinle gülüşünle cenneti büyüle", "Bu kez sana beyazlar yakışmadı be gru", "Hep küfretme derdin Gülbin, senin için artık küfretmeyeceğim" yer aldı.

Atatürk Lisesi öğrencilerini de yasa boğan talihsiz olayın acısı en çok Gülbin'in sınıfında yaşanıyor. Daha birkaç gün önce kalem tutup arkadaşlarıyla şakalaştığı sırası çiçeklerle donatıldı. Sesinin güzelliğini bilen arkadaşları tarafından sık sık sınıfta solo konser veren Gülbin'in artık sınıfa giremeyecek olması arkadaşlarını derinden yaraladı. Öğretmenleri tarafından da çok sevilen Gülbin'in hem doktor hem de ses sanatçısı olmayı planladığı öğrenildi. Gülbin'in 10-B sınıfındaki köşesine konulan deftere duygularını aktaran sınıf arkadaşları, gözyaşları içinde satırları doldurdu.


Kaynak: CHA

6.12.2019 23:46:47