Kara yollarında durum

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Kara yollarında durum
18.04.2020 08:16 | Son Güncelleme: 18.04.2020 08:16
Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.
Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, TEM Otoyolu'nun Anadolu Otoyolu-Kozyatağı kavşakları 3-4. kilometrelerinde (Atatürk Mahallesi mevkisi) üst geçit çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle her iki istikamette sol şeritler trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer şeritlerden sağlanıyor.
Kızılcahamam- Ankara yolunun 33-35. kilometrelerinde üst geçit ve köprülü kavşak yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yollarından sürdürülüyor.
Keşan-Gelibolu yolunun 35-39. kilometrelerinde Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu kapsamında alt geçit çalışmaları yürütülüyor. Bu nedenle ulaşım her iki yönde servis yolundan gerçekleştiriliyor.
Kemer-Kumluca yolunun 23-24. kilometrelerinde (Çıralı Kavşağı mevkisi) meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım kontrollü devam ediyor.
Muğla-Kale yolunun 36-41. kilometrelerindeki yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşıma servis yolundan izin veriliyor.
Silifke-Erdemli-Mersin yolunun 47-48. kilometrelerinde alt geçit çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
Taşova-Erbaa-Niksar yolunun 26-30. kilometrelerinde heyelan ıslah çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sürdürülüyor.
Emirdağ-Bolvadin yolunun 18-19. kilometrelerinde yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor.
Alaca-Aydıncık-Zile yolunun 14-15. kilometrelerinde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım servis yolundan devam ediyor.
Elazığ-Ergani yolunun 20-22. kilometrelerinde yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşıma tek şeritten izin veriliyor.

Kaynak: AA