Karaköy'de başörtülü öğrenciye saldıran kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Karaköy'de başörtülü öğrenciye saldıran kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

15.11.2019 20:46 | Son Güncelleme: 16.11.2019 23:05

'de iki kadın yürürken, ters yönden gelen bir kadın onlardan birine saldırdı. Genç kızlardan birine vuran kadın hızlıca uzaklaştı. Saldırının şokunu yaşayan genç kıza arkadaşı destek oldu. Genç daha sonra polis merkezine giderek şikayette bulundu. Konuyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saldırganın gözaltına alındığını açıkladı.

SOYLU: GÖZALTINA ALINDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda saldırgan kadının yakalandığını duyurdu. Bakan Soylu yaptığı paylaşımda, "Karaköy'de başörtülü öğrencilere saldıran provokatör, emniyetimiz tarafından gözaltına alındı" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Karaköy'de yürüyen başörtülü iki genç kız, karşılarından gelen başka bir kadının yumruklu saldırısına uğramıştı. Neye uğradığını şaşıran genç kız, kadından şikayetçi olurken yaşanan o anlar ise güvenlik kamerasına yansımıştı.

Olay, saat 15.00 sıralarında Beyoğlu Karaköy'de yaşandı. Karaköy'de yolda yürüyen başörtülü iki genç kız, karşı yönden gelen başka bir kadının yumruklu saldırısına uğradı. Neye uğradığını şaşıran genç kız, üzerine ve başörtüsünü düzeltmeye çalışırken saldırgan hakaretlerine devam etti. Kimliği belirsiz saldırgan kayıplara karışırken başörtülü genç kız ise Karaköy Polis Merkezine giderek kadından şikayetçi olduğu öğrenildi.

Karaköy'de başörtülü öğrenciye saldıran kişi gözaltına alındı

Süleyman Soylu, İstanbul, Karaköy, Güncel

Kaynak: AA


29.01.2020 07:19:51