15 Mart 2018, 01:46

Karaman - Kız Yurdunda Afrin Koreografi

Kız yurdunda Afrin koreografiKARAMAN'da kız yurdundaki öğrenciler Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Arfin'e yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nı desteklemek için oda ışıklarıyla 'Afrin' yazıp koreografi oluşturdu.

Kız yurdunda Afrin koreografi

KARAMAN'da kız yurdundaki öğrenciler Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Arfin'e yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nı desteklemek için oda ışıklarıyla 'Afrin' yazıp koreografi oluşturdu. Yurt önünde dev Türk bayrağı açarak İstiklal Marşı okuyan öğrenciler, Mehmetçikler içinde dua etti.

Karaman Kredi Yurtlar Kurumu Nefise Sultan Kız Yurdunda kalan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğrencileri, havanın kararmasıyla birlikte odaların ışıklarından koreografi oluşturarak Afrin yazdı. Yurt bahçesinde toplanan öğrenciler dev Türk bayrağı açıp istiklal marşı okuyup sınır ötesindeki Mehmetçikler için dua etti.

Öğrenci topluluğu başkanı Cansu Yalçın, Afrin'deki Mehmetçikleri manevi destek olmak için koreografi yaptıklarını belirterek, "Etkinliğimizin amacı Mehmetçiğimize buradaki kardeşlerinin her zaman onların yanında olduğunu hissettirmek. Toplumda farkındalık yaratmak istedik. İnşallah buradan Mehmetçiğe destek olduğumuzu gösterebilmişizdir. Dualarımız her zaman Mehmetçik ile. Biz buradan bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Bizim kalbimiz yüreğimiz Afrin'de bu ülke için mücadele edenlerle dedi. TSK,Karaman,Afrin
15 Mart 2018 Perşembe 01:46