Haber, Son Dakika, Haberler

Karamürselli Güreşçiler Minderde Fırtına Gibi

Türk Güreşine Bugüne Kadar Başta Gazanfer Bilge Olmak Aydın Demir ve Ahmet Taşçı Gibi Minder ve Çayırlarda Ün Kazanmış Güreşçiler Yetiştiren Karamürsel'de, Yağlı Güreşle Birlikte Minder Güreşi de Büyük İlgi Görüyor. Son Olarak Karamürsel'in Yıldızlarda Fırtına Gibi Esen Genç Güreşçileri, Şimdi Gözlerini Türkiye Şampiyonluklarına Dikti.

07.02.2007 12:45 | Son Güncelleme: 07.02.2007 12:45
Karamürselli Güreşçiler Minderde Fırtına Gibi
TÜRK güreşine bugüne kadar başta Gazanfer Bilge olmak Aydın Demir ve Ahmet Taşçı gibi minder ve çayırlarda ün kazanmış güreşçiler yetiştiren Karamürsel'de, yağlı güreşle birlikte minder güreşi de büyük ilgi görüyor. Son olarak Karamürsel'in yıldızlarda fırtına gibi esen genç güreşçileri, şimdi gözlerini Türkiye şampiyonluklarına dikti.

Antrenörleri Aydın Güngör nezaretinde Karamürsel Belediyesi'nin özel yaptırdığı güreş salonunda çalışmalarını sürdüren Karamürsel Belediyespor güreşçilerden 50 kiloda Serhat Yılmaz, 54 kiloda Ömer Günbasar ve 58 kiloda Sertaç Soyaltın, hafta sonunda Seka Spor Salonunda yapılan Kulüplerarası Yıldızlar Serbest Güreş İl Birinciliği'nde birinci olarak Türkiye Şampiyonası'na katılma hakkını elde etti. Karamürselli 3 güreşci, 17-18 Mart tarihlerinde Sakarya'da yapılacak Türkiye Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonası'nda Kocaeli'ni temsil edecek.

Antrenör Aydın Güngör, güreşçilerinden Türkiye şampiyonluğu beklediğini, şampiyonaya kadar hazırlıkların sıkı bir şekilde devam edeceğini söyledi.

KARAMÜRSEL(Kocaeli),(DHA)

Kaynak: DHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››Karamürselli Güreşçiler Minderde Fırtına Gibi - Haberler