Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası

Rize'nin Pazar ilçesinde, tören düzenlendi.

07.05.2014 16:14Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası
Rize'nin Pazar ilçesinde, "Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası" sebebiyle tören düzenlendi.

Meydan Parkı'ndaki  törene, Belediye Başkan Vekili Fahrettin Yaşar Hoşver, İlçe Emniyet Müdürü Güngör Kaptan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, Pazar Şoförler Odası Başkan Yardımcısı Osman Yüksel, kamu kurum kuruluşlarının temsilcileri ile çeşitli derneklerin başkanları ile öğrenciler katıldı.

Pazar Trafik Şube Büro Amiri Mustafa Karaca, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'nin en önemli sorunlarından birinin trafik kazaları olduğunu ifade ederek, vatandaşlara verilecek eğitim sayesinde kazaların azaltılabileceğini söyledi.

Karaca, her yıl binlerce vatandaşın trafik kazalarında hayatlarını kaybettiğini belirterek, "Kazalarda 10 binlerce kişi de yaralanmakta veya sakat kalmaktadır. Trafik kazaları ülkemizin olduğu kadar ilçemizin de önemli sorunudur. Yapılan istatistiklere baktığımızda maddi hasarlı kazalar hariç, 2013 yılında ilçemizde ölümlü kaza olmamakla birlikte 25 yaralanmalı trafik kazası meydana gelmiş, bu kazalarda 32 vatandaşımız yaralanmıştır" dedi.

Konuşmaların ardından Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla düzenlenen şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği törende, ilçede yılın örnek polisi seçilen Gülay Şahinkaya ve Jandarma Trafik Timinden Kıdemli Astsubay Ahmet Mesut Kılınç'a plaket verildi.

İlçede yılın örnek sürücüsü ise 30 yıldır kaza yapmayan ve trafik cezası almayan sürücü Şaban Ali Kaşoğlu seçildi.

Tören sonrası katılımcılar polis ve jandarma tarafından parkta oluşturulan trafikle ilgili stantları gezdi. - Rize

Mustafa Karaca, Trafik Haftası, Osman Yüksel, Rize, Yerel

Kaynak: AA

19.10.2019 05:49:06