17 Mart 2019, 10:41

Cinsel İstismara Uğrayan İşitme Engelli Kadın Konuştu: İçeceğime Bir Şey Atıp Beni Uyuttu

Bursa'da işitme engelli ablasına tecavüz eden sapığı öldüren genç yeniden hakim karşısına çıktı. Son duruşmada tanık olarak ifade veren abla, "Beni evine çağırdı, içecek ikram etti. İçtikten sonra kendimden geçtim, uyandığımda kıyafetlerim yoktu" dedi.

Bursa'da işitme engelli ablasına tecavüz eden şahsı öldüren genç yeniden hakim karşısına çıktı. Son duruşmada tanık olarak ifade veren abla, "Beni evine çağırdı, içecek ikram etti. İçtikten sonra kendimden geçtim, uyandığımda kıyafetlerim yoktu" dedi.

MÜEBBET HAPİS İSTEMİYLE YARGILANMASINA DEVAM EDİLDİ

İşitme engelli ablası B.P.'ye (29) tecavüz eden şahsı öldürmekten Bursa 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde hakkında 'adam öldürmek' suçundan ömür hapis cezası istemiyle dava açılan Yusuf P.'nin (27) yargılanmasına devam edildi.

"UYANDIĞIMDA ELBİSELERİM YOKTU"

Duruşmada sanık avukatları Ali Demir ve Engin Kara ile öldürülen Mehmet Kocadoğan'ın babası Necmettin Kocadoğan, annesi Necmiye Çim, ağabeyi Ahmet Kocadoğan ve avukatları Cihan Kayrak hazır bulundu. İşaret dili tercümanı bilirkişi huzurunda tanık sıfatıyla ifade veren B.P., "Mehmet ile aynı iş yerinde tanıştım, sevgili olduk. Beni evine davet etti. Gittiğimde içecek ikram etti. Kendimden geçtim. Uyandığımda elbiselerimin olmadığını fark ettim. Fotoğraflarımı çekmiş, sonra tehditler başladı. Yanına gitmek zorunda kalıyordum. Evlenme vaadiyle beni oyalıyordu" dedi.

TAHRİK ALTINDA ADAM ÖLDÜRMEK SUÇUNDAN MÜEBBET İSTENDİ

Öldürülen Mehmet Kocadoğan'ın ailesi ve avukatının sanığın cezalandırılmasını istediği duruşmada mütaalasını açıklayan cumhuriyet savcısı, olayda tasarlama suretiyle öldürme eylemine dair delil bulunmadığını belirterek, sanığa haksız tahrik altında adam öldürmek suçundan müebbet, ruhsatsız silah kullanmak suçundan da 1 yıla kadar hapis cezası verilmesini talep etti. Taraf avukatlarına savunma için süre verilen duruşma ertelendi.

NE OLDU?

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesi Alemdar Mahallesi'nde işitme engelli B.P. (29), kendisini tehdit eden Mehmet Kocadoğan'ı şikayet etmek için polis merkezine gitti. Konuşamayan ablasına ifade verirken yardımcı olmak için refakat eden Yusuf P. (27), ablasının ifadelerinde Kocadoğan'ın ablasına tecavüz ettiğini öğrendi. İfadeden sonra Kocadoğan'ı arayıp konuşmak istediğini söyleyen Yusuf P, buluştuğu Kocadoğan'ı yanındaki tabancayla vurarak öldürdü. Olaydan sonra gözaltına alınarak tutuklanan Yusuf P'nin yargılanması sürüyor.

Bursa, 3. Sayfa
Kaynak: İHA


YORUMLAR (17)
O ŞİMDİ...: öldüren Yusuf P. iyi tanırım kardeşim gibidir haberi alınca çok üzüldük bu haberde anlatılan az bile emin olun kimim başına gelse bu adaletin olmadıgı ülkede aynısını yapardı kardeşime gecmiş olsun diyorum allah kimseti böyle şeylerle sınamasın
NAZAN: ULAN ADALET. . . !!!!!! KİMLERİ KİMLERİ SALDINIZ , COCUGA HELAL OLSUN BU COCUGUN YAPTIGI HERKESE DERS OLSUN KI KIMSE KIMSENIN NAMUZUNA GOZ KOYAMASIN BUNDAN SONRA.
OBEN: kanunların hiç tadı yok kanun mantıklara dayalı olmalı yazan adamlarda bu mantığı göremedik bir çobana bile kanun yaz desen mantıklı yazardı
BENDE ÖYLE YAPARDIM: Madalya verilmesi lazım ne hapsi?
BOŞVERRRRR: Adalet olmuş olsa kimse keyfinden adam öldürmez.
Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın