Kars'ta çantasını polise vermeyen Çinli turist, panik yarattı

Kars'ın en işlek noktalarından Faikbey Caddesi'nde görülen Çinli turist, kenttekilerin panik yaşamasına neden oldu. İhbar üzerine o noktaya giden polis ve sağlık ekiplerine çantasını vermeyen Çinli turist tedirginliği artırdı. Turist, daha sonra gözetim altına alındı.

31.03.2020 09:26 | Son Güncelleme: 31.03.2020 12:00

Koronavirüs Türkiye'nin bir numaralı gündem maddesi olunca sokaktaki yaşam da bundan direkt etkileniyor. Kars'ta görülen Çin uyruklu bir kişi de hareketlilik yaşanmasına neden oldu.

Faikbey Caddesi'nde Çin uyruklu turisti gören vatandaşlar, durumu hemen 112'ye bildirdi. Olay yerine gelen özel kıyafetli Acil Sağlık ve UMKE ekipleri ile polis, vatandaşları bölgeden uzaklaştırmaya çalıştı.

ÇANTASINI VERMEK İSTEMEDİ

Çevrede kısa süreli tedirginliğin yaşandığı olayda, Çinli turist ikna edilerek eldiven ve maske verildi. Daha sonra ambulansa doğru giden Çinli turist, bu sefer de sırt çantasını yetkililere vermek istemedi. Sağlık ekipleri cadde üzerinde esnaflık yapan vatandaşlardan bir poşet aldı. Çin uyruklu kişinin sırt çantası poşete konularak ambulansa bırakıldı. Ardından da Çinli turist ambulansa bindi.

GÖZETİM ALTINA ALINDI

Sağlık ekiplerince gözetim altına alınan Çinli, Harakani Devlet Hastanesine sevk edildi. Koronavirüs olup olmadığı henüz bilinmeyen Çin uyruklu turist, hastanede gözetim altına alındı. Çinli turistin Erzurum'dan Kars'a geldiği öğrenildi. Turistin Yabancılar Şube Müdürlüğünce Erzurum'a gönderileceği belirtildi.

Kars'ta çantasını polise vermeyen Çinli, panik yarattı
Kars’ta çantasını polise vermeyen Çinli turist, panik yarattı

Kaynak: İHA

Yorumlar (5)
MALAKA: La ne işi var turistin memlekette? Allahım nasıl bir ülkeyiz almqayın kardelişm bunları.
ANTİÇİN: bir daha çin malı mı aslaaaaaa
HAKAN: bu mevsimde ne turisti belli ki gizli bir misyonu var millet burnundan soluyor kimi görsem bir daha asla çin malı almam diyor bu adamın ne işi var iyice araştırmalı
Haberler››3. Sayfa››Kars'ta çantasını polise vermeyen Çinli turist, panik yarattı - Haberler