19.12.2014 22:08

Karşıyaka'da Görkemli Kutlama

Karşıyaka

Karşıyaka Spor Kulübünün kuruluş yılı olan 1912'ye ithafen her sene 19 Aralık'ta kutlanan 'Dünya Karşıyakalılar Günü' bu yıl büyük coşkuya sahne oldu.

Karşıyaka Spor Kulübü'nün (KSK) kuruluş yılı olan 1912'ye ithafen her sene 19 Aralık'ta kutlanan 'Dünya Karşıyakalılar Günü' bu yıl büyük coşkuya sahne oldu.

Karşıyaka Belediyesi'nin katkılarıyla KSK ve Karşıyaka Taraftarlar Derneği tarafından organize edilen etkinlikler, gündüz Yelken Şubesi önünde lokma döktürülmesi ve kulüp binası karşısında yer alan Atatürk ve Yerel Yöneticiler Anıtı önünde yapılan kutlamalarla başladı. Yeşil-kırmızılılar, akşam saatlerinde Belediye Bandosu'nun vapur iskelesi önünde yaptığı mini konserin ardından marşlar eşliğinde Anayasa Meydanı'na yürüdü. Saatler 19.12'yi gösterdiğinde binlerce Karşıyakalı, 'Kaf-Sin-Kaf' tezahüratları ve yaktıkları meşalelerle geceye renk katarken, havai fişek gösterileri göz kamaştırdı. Kutlamalar, İlkay Yıldız'ın hazırladığı KSK ile Sakız Adası ekibi Lailapas arasındaki dostluğu anlatan '87 dakika' adlı belgeselin gösterimi ve Esen Şeyda konseriyle son buldu. - İzmir
Kaynak: DHA
Mustafa Kemal Atatürk, Karşıyaka, Politika, Güncel