Karşıyaka'da Park Konserlerine Yoğun İlgi

Sıcak yaz akşamlarını müzikle renklendirmek isteyen Karşıyaka Belediyesi, ilçenin farklı noktalarında park konserleri düzenlemeye devam ediyor.

Karşıyaka'da Park Konserlerine Yoğun İlgi
17.07.2017 10:54 | Son Güncelleme: 17.07.2017 10:54

Sıcak yaz akşamlarını müzikle renklendirmek isteyen Karşıyaka Belediyesi, ilçenin farklı noktalarında park konserleri düzenlemeye devam ediyor.

Karşıyaka Belediyesi, sıcak yaz akşamlarını müzikle renklendirmek ve neşe katmak için park konserlerini sürdürüyor. İlçe genelinde, her hafta farklı bir parkın içinde gerçekleştirilecek olan mini konserlerin ikincisi, geçtiğimiz gün Zübeyde Hanım Mahallesi KSK 100. Yıl Parkında yapıldı. Grup Mecaz'ın sahne aldığı konser yaklaşık iki saat sürdü. Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da etkinliğe katılarak vatandaşlarla kucaklaştı. Başkan Akpınar bir ara sahneye çıkarak şarkılara eşlik etti.

Park konserleri, 21 Temmuz Cuma akşamı Bahariye Mahallesi İZBAN İstasyonu çıkışında, Ali Çakar'ın sahne alacağı geceyle devam edecek. 26 Temmuz'da Bostanlı Rekreasyon Alanında Aegean Band, 2 Ağustos'ta Cumhuriyet Mahallesi Kapalı Pazaryerinde Ayhan Yağız, 7 Ağustos'ta Ahmet Piriştina Kültür Merkezi önünde Havva Karakaş, 16 Ağustos'ta Örnekköy Mahallesi Pazaryerinde Taylan Şenol, 23 Ağustos'ta Donanmacı Mahallesi Osmanbey Parkında Sedat Bozan, 5 Eylül Alaybey Tersane Kafe yanında KODA, Karşıyakalılar ile buluşacak. Park konserlerinin, 13 Eylül akşamı Bostanı Balıkçı Parkında Copeart Orkestrasının sahne alacağı geceyle final yapacağı, tüm konserlerin 21.00'de başlayacağı kaydedildi.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, şöyle konuştu:

"Çok zor bir kış dönemi geçirdik. Ülkemiz de hüzünlü ve gözyaşı döktüğümüz bir süreci yaşadı, yaşıyor. Karşılaştığımız her olumsuz durum, bizim bir araya gelmemizi erteledi ancak biz bu mutsuzluğa Park Konserlerimiz ile 'dur' demek istedik. 'Acımızı da eğlencemizi de paylaşırız ve birlikte yaşarız' düşüncesi ile bugün bir aradayız. Katılan, birlik ve beraberlik içinde bu güzel akşama ortak olan herkese teşekkür ediyorum." - İZMİR

Kaynak: İHA