Karşıyaka'da Sorunlara Hızlı Çözüm

İzmir’de, vatandaşlara daha hızlı, etkin ve kaliteli hizmet sunmak için çağrı merkezleri WhatsApp iletişim hattı ve canlı destek hattı üzerinden öneri ve talepleri kabul eden Karşıyaka Belediyesi, 2017 yılının ilk yarısında 8 binden fazla başvuruyu çözüme kavuşturdu.

Karşıyaka'da Sorunlara Hızlı Çözüm
04.07.2017 10:31 | Son Güncelleme: 04.07.2017 10:31
İzmir'de, vatandaşlara daha hızlı, etkin ve kaliteli hizmet sunmak için çağrı merkezleri WhatsApp iletişim hattı ve canlı destek hattı üzerinden öneri ve talepleri kabul eden Karşıyaka Belediyesi, 2017 yılının ilk yarısında 8 binden fazla başvuruyu çözüme kavuşturdu.

Belediye ile vatandaşlar arasında direk ve pratik temas kurmak, sorunları hızlı ve ilk ağızdan çözüme kavuşturmak için sosyal ağları etkin bir şekilde kullanan Karşıyaka Belediyesi, 2017'nin ilk 6 ayında, 9 bin 475 başvuru aldı. Vatandaşlar, öneri ve taleplerini 444 1 KSK (575) numaralı çağrı merkezi, canlı destek hattı ve 0530 125 13 55 numaralı WhatsApp iletişim hattı üzerinden yaygın olarak iletti.

Konularına göre sınıflandırılan başvurular, ilgili müdürlüklere gönderildi. Müdürlüklerden gelen sonuçlar ise yine aynı hızla çağrı sahiplerine bildirildi. Bu sayede, yılın ilk yarısında 8 bini aşkın başvuru çözüme kavuşturuldu. Dezavantajlı vatandaşlar için çağrı merkezi bünyesinde oluşturulan engelsiz mesaj uygulaması da işitme engelli vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Yüzlerce engelli vatandaş belediyeye, öneri ve taleplerini cep telefonlarından kısa mesaj atarak anında iletti. Web sitesi üzerinden bu yıl hizmete sunulan canlı destek hattı da altı ayda yüzlerce vatandaş tarafından tercih edildi.

Karşıyakalılara daha hızlı ve kaliteli hizmet vermek ve sorunları en kısa sürede çözmek için tüm sosyal ağları etkin bir şekilde kullandıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Halka en iyi ve etkin hizmeti vermek için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Vatandaşlarımız ne zaman isterse, belediyemiz bir telefon kadar yakında" dedi. - İZMİR

Kaynak: İHA