Karşıyaka İç Transferde Okan Şahingöz'le Anlaşamadı

SPOR Toto 2'nci Lig'de transfer yasağını dikkate alarak mevcut kadrosunu korumaya çalışan Karşıyaka, stoper Cenk Özbey'den sonra ofansif orta saha Okan Şahingöz'le de anlaşamadı.

Karşıyaka İç Transferde Okan Şahingöz'le Anlaşamadı
13.06.2017 15:05 | Son Güncelleme: 13.06.2017 15:05
SPOR Toto 2'nci Lig'de transfer yasağını dikkate alarak mevcut kadrosunu korumaya çalışan Karşıyaka, stoper Cenk Özbey'den sonra ofansif orta saha Okan Şahingöz'le de anlaşamadı.

Sözleşmesi biten 23 yaşındaki gurbetçi futbolcunun menajeri, yeni sezon için kulüpten 400 bin TL yıllık ücret talep etti. Yönetim Okan için 200 bin TL önerince anlaşma sağlanamadı.

Kulüpten 132 bin TL alacağı da bulunan futbolu geçen yıl 140 bin TL yıllık ücretle oynadı. Yeşil-kırmızılıların 2014'te Hollanda'dan transfer ettiği Okan, 7 gol attığı geçen sezon ilk 11'in değişmez futbolcuları arasına girmişti.

Karşıyaka'da henüz sözleşme yenilenmeyen Can Erdem'in de 15 Haziran'da gelerek yönetimle masaya oturacağı öğrenildi. Alacakları için Futbol Federasyonu kanalıyla kulübe ihtarname gönderen Mustafa Aşan, Onur, Metin, Arif, Hakan ve Fatih'e Yaşar Holding'in desteğiyle ödeme yaparak serbest kalmalarının önüne geçen Kaf-Kaf, Ali Say'ın alacağını da yatırdı. İç transferde daha önce sözleşmeleri biten Tayfun, Abdülhamit ve Behram'la anlaşan KSK'de 88 bin TL alacağı ödenmediği için sözleşmesini tek taraflı fesh etme hakkı kazanan Ali Kemal, yönetimle görüşerek kalmak istediğini söyledi.

AKPINAR'DAN STAT ÇIKIŞI

Karşıyaka camiası Yalı Tesisleri'nin arazisinde inşa edilecek 15 bin kişilik yeni stadın 15 Haziran Perşembe günü yapılacak ikmal ihalesini beklerken, projenin yerine başından beri karşı çıkan Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'dan yeni açıklama geldi. Konum olarak Yalı'nın belirlenmesi nedeniyle projenin eksiklerle dolu olduğunu söyleyen Akpınar, stadın yer alacağı bölgenin 7 gün yaşayan bir spor alanı olarak değerlendirilmesi, kulübün altyapısının o alanı kullanıp, hem maçların hem de çalışmaların aynı alanda yapılması gerektiğini vurguladı.

Başkan Akpınar, "Ne yazık ki stadyum şimdiki yerinde yapıldığı zaman, bombeleri ile birlikte çevredeki apartmanların balkonlarına kadar geliyor. Ben istemiyorum gibi bir şey yok. Bir kere tek başıma karar alamam. Meclise sunarım. Projede ambulans, itfaiye, taraftar giriş çıkışları doğru düzgün belli değil. Çıkacak bir kargaşada taraftarlar stadı boşaltırken birbirini ezer. Bize projeyi düzgün göndersinler ben meclise sunayım" ifadesini kullandı. Karşıyaka Belediyesi Plan Proje Müdürlüğü, geçen yıl stat için istenen imar planı değişikliğine onay vermemişti.

- İzmir

Kaynak: DHA