Karşıyaka Türkülerle Coşacak

Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek “Karşıyaka Türkü Günleri” için geri sayım başladı.

07.04.2018 11:12 Karşıyaka Türkülerle Coşacak
Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek "Karşıyaka Türkü Günleri" için geri sayım başladı. Moğollar, Pinhani ve Yeni Türkü gibi sevilen grup ve sanatçıların konuk olacağı organizasyon, 9-14 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu'nun ev sahipliğindeki 1. Karşıyaka Türkü Günleri, 9 Nisan Pazartesi akşamı "Kardeş Türküler" konseriyle açılacak. Organizasyon, 10 Nisan'da "Pinhani", 11 Nisan'da "Nida Ateş, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu", 12 Nisan'da "Yeni Türkü" ve 13 Nisan'da "Moğollar 50. Sanat Yılı" konserleriyle devam edecek.

14 Nisan'daki final akşamında ise "Erdal Erzincan ve Ahmet Aslan" İzmirlilere türkü şöleni sunacak. Tüm konserler saat 20.30'da başlayacak. 1. Karşıyaka Türkü Günleri için biletler Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu gişelerinden alınabilecek.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Umutlarımızı tazeleyen bahar aylarını, Karşıyakamıza yakışan kültür ve sanat etkinlikleriyle taçlandırmaya devam ediyoruz. 8 Nisan'da sona erecek Karşıyaka Tiyatro Günleri'nin hemen ardından, Karşıyaka Türkü Günleri'ni başlatacağız. Sanata, müziğe, türkülere gönül veren herkesi bekliyoruz" dedi. - İZMİR

Yeni Türkü, Karşıyaka, Moğollar, Pinhani, Politika, Güncel

Kaynak: İHA