14 Temmuz 2018, 10:53

Karslı Ozanlardan 15 Temmuz Deyişleri

Karslı ozanlardan 15 Temmuz deyişleriBedir ALTUNOK KARS, (DHA)-15 Temmuz hain darbe girişiminin 2'nci yıl dönümü nedeniyle Karslı aşıklar saz ve sözleriyle FETÖ terör örgütünü kınadı.

Karslı ozanlardan 15 Temmuz deyişleri

Bedir ALTUNOK KARS, (DHA)-15 Temmuz hain darbe girişiminin 2'nci yıl dönümü nedeniyle Karslı aşıklar saz ve sözleriyle FETÖ terör örgütünü kınadı.

Türkiye'ye methiyeler dizen aşıklar FETÖ'ye de lanet yağdırdı. Karslı halk ozanı Arif Gülcani de her akşam sahne aldığı Kafkas Kahvaltı Salonu'nda müşterine 15 Temmuz gecesi yaşananları, FETÖ terör örgütü ve ele başını kınayan deyişler seslendiriyor. Karslıların büyük ilgi gösterdiği aşıklardan Gülcani'nin 15 temmuz gecesi için yazdığı deyişi şöşle seslendirdi

15 Temmuz'da hain saldırı Türkiye'mi yenemezler Şehit verdik biz her yerde Türkiye'mi yenemezler. Silahlar patladı gece yarısı Ağladı yavruların anası Yıkıldı FETÖ'cülerin ana binası Türkiye'mi yenemezler. Yiğitlerin çıktı tanka Göğüs gerdi demir tanka Yapmıyorum buradan şaka Türkiye'mi yenemezler. Görüyordu burada gözümüz bakın doğru oldu atasözümüz Ayıramazlar bizler biriz Türkiye'mi yenemezler. Mevlam kurtarmasın bak kötüyü Söylüyorum nerden neyi Çok şükür indirdik zalim FETÖ'yü Türkiye'mi yenemezler. Gülcani'yim söyleyecem gönülden bayram eyleyecem Türkiyem için bak diyecem Türkiye'mi yenemezler.

Aşık Gülcani daha sonra değişlerine kahramanlık türküleriyle devam ettirdi. Geceye katılan vatandaşlarda hain FETÖ'yü kınayan açıklamalarda bulundular. Kars, DHA, Politika, Güncel
Kaynak: DHA